Closeup Senecio Rowleyanus Houseplant Terracotta Flower Pot Home String Pearls

Rowleyho starý muž je pro pěstování náročný, za správnou péči se odmění krásným vzhledem

I když je tato rostlina stále docela neznámá, má ji v oblibě více a více pěstitelů. Rowleyho starý muž (Senecio rowleyanus), jak se této květině říká, často nese i název perla. Je to kvůli charakteristickým listům visícím na dlouhých výhoncích. Jedná se o docela choulostivou rostlinu a vyžaduje hodně péče.

Neznámá rostlina

Rowleyho starý muž je exotická rostlina, která patří do rodiny Asteraceae. Pochází z jižní Afriky, proto pro ni naše klima není moc přátelské. I když je to jemná a náročná rostlina, může se oplatit bílými kamenitými květy, které vydávají jemnou skořicovou vůni. Listy rostliny jsou kulaté a malé a ukládá se v nich voda. Vyrůstají z dlouhých visících výhonků, které mohou dosáhnout až metrové délky. Všeobecný název tohoto druhu je perla, která zdůrazňuje neobvyklý vzhled starého muže.

Mohlo by vás zajímat:  Amarylka si potrpí na světlo a pravidelnou výživu. Pak se stane nejkrásnější ozdobou interiéru

Protože Rowleyho starý muž pochází z polosuchých oblastí, potřebuje správné množství světla. Vyberte pro něj stanoviště, kam sluneční paprsky sahají po celé dny. Na podzim a v zimě stojí za to rostlinu osvětlit dodatečně. Nedostatky slunečního záření ji zmenší a vybledne. Optimální pokojová teplota by měla být 19–23 stupňů Celsia. Během zimy tento druh odpočívá. Perlu je třeba přesunout na chladnější, ale světlé místo.

Zdroj obrázku: Freepik

Zalévání rostliny

Během vegetačního období také nepotřebuje časté zavlažování. Rostlinu zalévejte na jaře a v létě jednou týdně a ne příliš hojně. Nejlepší je počkat, až bude půda mírně suchá. V listech se hromadí voda, a proto na ni má pozitivní vliv mírná suchost. V případě přemokření lze očekávat rychlou hnilobu kořenového systému. Kromě toho budou na listech patrné žluté skvrny a starý muž pomalu zemře. Nezapomeňte jej zastavit a přesadit vzorek do nové půdy.

Mohlo by vás zajímat:  Dekorativní rostlina, neobvyklé koření i zdroj plný vitamínů: poznejte citronovou trávu

Tento druh má jemný kořenový systém, který roste poměrně pomalu. Vyberte si středně velký a nepříliš hluboký květináč. Nejlepší půda je ta určená pro kaktusy nebo sukulenty. Vhodná je také univerzální půda pro hrnkové rostliny. Smíchejte ji s hrubým pískem (v poměru 3 : 1). Přesadit květinu se doporučuje pouze tehdy, když se nevejde do květináče. Musí mít odtokový otvor, který zabrání hromadění vody. Nejlepší doba k provedení tohoto postupu je konec zimy.

Zdroj: https://gardenpals.com/string-of-pearls/
Přidat na Seznam.cz