Sanseviera Snake Plants Set Indoor Plants Collection White Isolated Background

Sanseviera přežije téměř vše, jedna věc ji ale dokáže okamžitě zabít

Sanseviera se považuje za železnou rostlinu, ale i ta má bohužel svá omezení. Hodně přežije a odpouští mnoho chyb. Bohužel velmi špatně toleruje přelévání, které přispívá k rychlé hnilobě kořenového systému. Pokud si všimnete zhoršování stavu této květiny, jednejte velice rychle.

Vzhled sanseviery

Existuje několik druhů této květiny, a i když se jejich vzhled mírně liší, z hlediska kultivace jsou hodně podobné. Sanseviera může zdobit ložnici nebo obývací pokoj. Kromě toho jde o rostliny, které pomáhají při boji se škodlivými toxiny. I když patří k vytrvalým rostlinám, ublíží jim nízká teplota a nadbytek vody. Vyznačují se totiž schopností skladovat vodu ve velkých listech.

Mohlo by vás zajímat:  Přehlížené detaily upozorní na vadnutí rostlin na parapetu, čas na záchranu ještě je

Kromě toho je pro ně typický mělký kořenový systém. To znamená, že sanseviera se nedokáže vyrovnat s přebytečnou vodou. Ta vede k hnilobě a okamžité smrti. Prvním příznakem, že sanseviera neprospívá, je pomalé odumírání listů. Postupem času začnou žloutnout a rostlina ztrácí svoji vitalitu.

Zdroj obrázku: Freepik

Nadměrné zalévání

Může se stát, že s každým zaléváním vypadá rostlina hůře a hůře. Pokud zpozorujete tyto příznaky, přestaňte rostlinu zalévat. Počkejte několik dní a pravidelně kontrolujte stav rostliny. Nedovolte, aby se kořenový systém udržoval ve vodě, protože to může vést k rychlé hnilobě a k rozvoji plísňových chorob. Do budoucna nezapomeňte, že tento druh nevyžaduje časté zavlažování.

Mohlo by vás zajímat:  Po tomhle drinku poroste zamiokulkas jako zblázněný. Bude chloubou i začínajícího pěstitele

Jemné vyschnutí substrátu rostlině vůbec nevadí. V zimě stačí rostlinu zalévat jednou týdně. To, jestli je třeba rostlinu zalít, poznáte velmi jednoduše tak, že prst strčíte do substrátu, a je-li suchý, víte, že rostlina potřebuje vodu. Přesto je lepší sansevieru udržovat mimo radiátor nebo jiný zdroj tepla. Když si všimnete progresivního procesu hnití, neváhejte a rostlinu přesaďte.

Zdroj: https://bloomscape.com/plant-care-guide/sansevieria/
Přidat na Seznam.cz