Orchidej1

Orchideje mají své specifické požadavky, na oplátku se ale odmění nádhernými květy

Lidé, kteří se rozhodnou pěstovat orchideje, musí vědět, jak o ně správně pečovat, aby krásně kvetly a hlavně rostly. Jedná se o květiny, které mohou být na péči náročnější, ale rozhodně se vyplatí, protože mají krásné květy. Proto se nebojte, a pokud se pro orchideje rozhodnete, nebudete litovat.

Orchideje mají své vlastní podmínky

Orchideje jsou zvláštní rostliny, které stojí za to mít na okenním parapetu. Je ale nutné jim zajistit správné podmínky. V přírodě rostou na kmenech stromů a ve vysoké vlhkosti. Rozhodně byste je neměli nechávat na přímém slunci. Rozptýlené světlo pro ně bude mnohem lepší.

Mohlo by vás zajímat:  Krásná kytice potěší každou ženu. S netradičními triky budou květy dělat radost delší dobu
Zdroj obrázku: Freepik

Velkým tématem je zalévání orchidejí. Někteří totiž tvrdí, že byste je neměli zalévat, a pouze jim kropit listy. Jiní zase říkají, že je nutné orchidej postavit i s květináčem do vody a ona sama si vezme jen tolik vody, kolik potřebuje. Zbytek můžete nechat odkapat. Když se rozhodnete orchidej zalít, dbejte na to, aby substrát byl zcela suchý. Pokud orchidej přelijete, je možné, že budou hnít kořeny.

Kdy je nutné orchidej přesadit?

Jestli chcete vidět, jak se daří kořenům, pořiďte orchideji průhledný květináč, ve kterém uvidíte všechno. Kořeny potřebují dostatek prostoru k růstu, takže pokud uvidíte, že se mačkají, je nutné pořídit větší květináč. Samotné přesazování není nic složitého, jen dáte nový substrát, který je speciálně vytvořený pro orchideje, nasypete ho do květináče, vložíte květinu a máte hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Mnozí lidé mají na balkóně zázračnou léčivku, aniž by o ní věděli
Zdroj obrázku: Freepik

Jestli orchidej odkvetla a chcete, aby znovu kvetla, měli byste ji nechat odpočívat. Dejte ji na několik týdnů na chladnější místo, můžete použít například sklep nebo studenou ložnici. Rostlinu stačí zalévat každé tři týdny, častěji v zimě není potřeba. Nebojte se vyzkoušet hnojiva, která můžete používat po celý rok. Pravidelně větrejte, protože jedině tak rostlinu nenapadnou roztoči nebo jiné choroby.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/orchids/indoor-orchid-care.htm
Přidat na Seznam.cz