Citrusy1

Největšímu mýtu o citrusech stále věříme. S jejich schopností posílit imunitu je to úplně jinak

Citrusy jsou oblíbeným doplňkem stravy každé zimy. Jak přicházejí chladné měsíce, na druhém konci světa začnou dozrávat chutné citrusové plody, zejména mandarinky a pomeranče, které se k nám konečně začnou dostávat za přijatelnou cenu. Většina z nás také žije v představě, že zrovna citrusy jsou tím nejlepším ovocem plným vitaminu C, jaké si v zimních měsících můžeme přát. Pravdou je, že kyselost citrusů sice budí dojem hojného zastoupení vitaminu C, ale existují druhy ovoce a zeleniny, které budou tělu v zimě mnohem prospěšnější.

Mohlo by vás zajímat:  Brukvovitá zelenina udrží játra i imunitu v kondici. Někteří by se jí ale měli obloukem vyhnout

Mylná představa o citrusech

V momentě, kdy začínají dozrávat citrusové plody, se u nás ochladí. Mnozí z nás mají spojenou vůni citrusů s vůní vánočního času. Patří mezi ně zejména mandarinka a pomeranč. I grapefruit a citrony ovšem nechybí v našich kuchyních. Mylně si myslíme, že právě citrusové plody nás dokáží nejlépe ochránit před různými nemocemi a podporovat funkci naší imunity. Bohužel tomu tak není, třeba i obyčejná paprika má vitaminu C mnohem více než citrusy z dalekých zemí. Konzumace citrusů nám ovšem nijak neublíží, je ovšem třeba mít neustále na paměti, že jeho zvýšená konzumace může způsobit nejrůznější kožní problémy, jako je například svědění a ekzém.

Mohlo by vás zajímat:  Využití hliníkové fólie je všestranné. Ušetří práci s prádlem i peníze za vytápění
Zdroj obrázku: Freepik

Co jste o citrusech nevěděli

I přes to, že citrusy nejsou zrovna vhodným zdrojem vitaminu C, samozřejmě obsahují některé cenné látky. Mezi ně patří velmi žádaný vitamin B, který je obtížné v ovoci a zelenině najít. Další pozitivní vlastnost citrusů ocení nejvíce ženy, které chtějí do léta zhubnout do plavek. Citrusy se vyznačují totiž také tím, že mají velmi nízký obsah kalorií a jsou tedy vhodnou svačinou pro lidi, kteří se snaží jíst zdravě, dodat tělu potřebné vitaminy a chtějí u toho zhubnout zdravou a přirozenou cestou. Kromě toho všeho je vůně citrusů velmi příjemná a dokáže vnést příjemnou atmosféru do dlouhých zimních večerů.

Zdroj: https://fruitsandveggies.org/stories/beat-the-winter-blahs-with-citrus-fruits/
Přidat na Seznam.cz