Plants Pink Orchid Flowers Pots Window

Orchideje jsou citlivé na světlo i zálivku. Díky domácím hnojivům budou spokojené a krásné

Jsou považovány za jedny z nejkrásnějších květin na světě. Své příznivce potěší neobvyklými barvami a nádhernými květy. Orchideje jsou krásné, ale i náročné na pěstování. Jedna malá chyba v péči může způsobit, že uhynou. Proto se vyplatí vědět, jak připravit domácí výživu pro zalévání orchidejí. Orchideje patří mezi nejoblíbenější okrasné květiny, které pěstujeme v našich domácnostech. Obvykle jsou umístěny na okenních parapetech a jejich krásné květy okouzlí každého. Na to, aby orchideje krásně kvetly, existují různé domácí prostředky. Ač se to nezdá, péče o ně není tak náročná, pokud ovšem dodržíte pár pravidel.

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla pěstování kaktusů, aby se jim dařilo a těšily nás dlouhé roky

Pozor na přebytečnou vodu

Nezapomeňte, že tyto rostliny se nesmí přelévat. Kořeny orchidejí snadno uhnívají, proto musíte květiny pečlivě hlídat a zalévat je až po vyschnutí substrátu. Nejvhodnější je převařená voda. Pokud jsou kořeny orchideje zelené, znamená to, že mají správné množství vody.

Správné místo pro orchideje

Stejně důležité jako zalévání je i umístění orchideje. Ačkoli nejoblíbenějším místem bývá okenní parapet, není to vždy dobrý nápad. Orchideje nemají rády ostré sluneční světlo a jejich listy se snadno spálí, pak rostlina rychle schne a umírá. Tyto květiny dávají přednost rozptýlenému světlu. Orchideje v květináčích potřebují podpěry (můžete je zakoupit v květinářství). Jsou dobrými pomocníky pro to, aby se stonky nezlomily. Vyplatí se na ně pamatovat a přizpůsobit jejich délku stonku.

Mohlo by vás zajímat:  Také v zimě se můžete těšit z krásných květů. Tyto pokojovky kvetou po celý rok
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava domácí výživy

Abyste se mohli těšit z krásných exemplářů, stojí za to seznámit se s domácími způsoby hnojení této rostliny. Nemusíme vždy používat hnojiva dostupná v květinářstvích nebo zahradnictvích.

  • Česneková voda pro orchideje: Chcete-li připravit česnekovou výživu pro orchidej, jednoduše uvařte 3 stroužky česneku v litru vody. Jakmile vychladne, můžete zalévat květiny.
  • Rýžová voda pro orchideje: Jedná se o velmi jednoduchou výživu na přípravu. Rýži stačí namočit asi na 3 hodiny do vody a touto vodou orchidej zalít.
Zdroj: http://careforyourorchids.com/Homemade-Orchid-Fertilizer-Recipes.html
Přidat na Seznam.cz