Orchideje jsou citlivé na světlo i zálivku. Díky domácím hnojivům budou spokojené a krásné

Jsou považovány za jedny z nejkrásnějších květin na světě. Své příznivce potěší neobvyklými barvami a nádhernými květy. Orchideje jsou krásné, ale i náročné na pěstování. Jedna malá chyba v péči může způsobit, že uhynou. Proto se vyplatí vědět, jak připravit domácí výživu pro zalévání orchidejí. Orchideje patří mezi nejoblíbenější okrasné květiny, které pěstujeme v našich domácnostech. Obvykle jsou umístěny na okenních parapetech a jejich krásné květy okouzlí každého. Na to, aby orchideje krásně kvetly, existují různé domácí prostředky. Ač se to nezdá, péče o ně není tak náročná, pokud ovšem dodržíte pár pravidel.

Pozor na přebytečnou vodu

Nezapomeňte, že tyto rostliny se nesmí přelévat. Kořeny orchidejí snadno uhnívají, proto musíte květiny pečlivě hlídat a zalévat je až po vyschnutí substrátu. Nejvhodnější je převařená voda. Pokud jsou kořeny orchideje zelené, znamená to, že mají správné množství vody.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní byty se mění v džungli. Záplava zeleně a útulné zátiší skrývají však hrozbu

Správné místo pro orchideje

Stejně důležité jako zalévání je i umístění orchideje. Ačkoli nejoblíbenějším místem bývá okenní parapet, není to vždy dobrý nápad. Orchideje nemají rády ostré sluneční světlo a jejich listy se snadno spálí, pak rostlina rychle schne a umírá. Tyto květiny dávají přednost rozptýlenému světlu. Orchideje v květináčích potřebují podpěry (můžete je zakoupit v květinářství). Jsou dobrými pomocníky pro to, aby se stonky nezlomily. Vyplatí se na ně pamatovat a přizpůsobit jejich délku stonku.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava domácí výživy

Abyste se mohli těšit z krásných exemplářů, stojí za to seznámit se s domácími způsoby hnojení této rostliny. Nemusíme vždy používat hnojiva dostupná v květinářstvích nebo zahradnictvích.

  • Česneková voda pro orchideje: Chcete-li připravit česnekovou výživu pro orchidej, jednoduše uvařte 3 stroužky česneku v litru vody. Jakmile vychladne, můžete zalévat květiny.
  • Rýžová voda pro orchideje: Jedná se o velmi jednoduchou výživu na přípravu. Rýži stačí namočit asi na 3 hodiny do vody a touto vodou orchidej zalít.
Zdroj: http://careforyourorchids.com/Homemade-Orchid-Fertilizer-Recipes.html
Přidat na Seznam.cz