Violet Orchid Flower Beautiful Orchid Flower Purple Color Floral Macro Photography Flora Nature Closeup Blurred Backdrop

Orchideje lze dnes koupit na každém rohu. Vybrat opravdu kvalitní rostlinu nemusí být snadné

Orchideje jsou velmi krásné rostliny, které už dnes může pěstovat i začátečník, pokud se vyvaruje chyb, které by ho stály život květiny. Dnes je koupíte v každém květinářství, už dávno neplatí, že je to rostlina pro bohaté. Najdete je za příjemné ceny, což mnohdy láká k nákupu. Existuje ale několik věcí, na které byste si při nákupu měli dávat pozor. Mohlo by to rozhodnout o celém životě orchideje.

Na co se zaměřit při nákupu orchideje?

Pokud chcete kvalitní rostlinu, rozhodně ji nekupujte v supermarketu. Raději si zajděte do květinářství, kde mají o rostlinách přehled a dokážou poradit s výběrem i pěstováním. Existuje mnoho odrůd, liší se jak barvou květů, tak i velikostí nebo barvou listů. Jako první byste si měli všimnout toho, jestli není rostlina nemocná. Poznáte to podle zvadlých nebo žlutých listů, ale vidět můžete i kořeny.

Mohlo by vás zajímat:  Také tmavé byty mohou zdobit pokojové rostliny. Některé druhy přítmí přímo milují

Orchideje se prodávají v průhledných květináčích, a tak si můžete orchidej prohlédnout celou. Orchideje kupujte u odborníků. Levné orchideje jsou většinou známkou toho, že rostlina stojí v obchodě už dlouho nebo je nemocná. Někteří prodavači nebo obsluha prodejny nemusí vědět, jak o orchidej správně pečovat. Problémem může být například zálivka. Tam, kde netuší, jak pěstovat orchidej, se mohou vyskytnout problémy v podobě škůdců nebo plísní.

Zdroj obrázku: Freepik

Péči o orchidej si nastudujte, abyste si mohli užívat její květenství

Orchideje by se měly pěstovat v průhledných květináčích, abyste mohli sledovat stav jejich kořenů. Ty musí být pevné, lesklé a vidět by na nich měl být bílý povlak. Jestli je rostlina přelévána, poznáte to podle hnědých konců. Hniloba se může objevit záhy, proto takovou rostlinu nekupujte. Jako substrát se používají kvalitní zeminy, které jsou určené speciálně pro orchideje.

Mohlo by vás zajímat:  Vriesea - návod, jak ji pěstovat

Dávejte si pozor na škůdce – mezi ty nejčastější patří svilušky, šupiny nebo moučnice. Pozorujte rostlinu každý den a při prvních příznacích nemoci nebo napadení hmyzem aplikujte speciální přípravky.

Zdroj: https://orchidbliss.com/choosing-an-orchid/
Přidat na Seznam.cz