Moth Orchids Windowsill Growing Phalaenopsis Orchids Home Flowering Houseplants Care

Orchidej se žloutnoucími listy zachrání přesazení a skořice

Orchidej nepochybně kraluje mezi pokojovými rostlinami. Svým exotickým vzhledem zkrášluje mnohé domácnosti. Navíc péče o ni není náročná. Někdy se však může stát, že listy začnou měnit barvu a postupně začnou hnít. V takové situaci však existuje jednoduché řešení.

Dodržujte pravidla

Pokud orchideje kvetou, musí se dodržovat několik pravidel. Především je důležitá pozice, která musí být správně osvětlena. Nadměrné sluneční světlo může spálit listy orchidejí. Příliš málo světla však brání jejich kvetení. Nejlepší čas na zalévání je ráno. Doporučeným způsobem je ponořit květináč orchideje do vody na čtvrt hodiny.

Mohlo by vás zajímat:  Invaze škůdců hrozí i pokojovým rostlinám. Červce zlikviduje líh, tabák nebo olej

Nejlepší je to dělat jednou za 10 dní. Nicméně abyste si byli jistí, že orchidej skutečně potřebuje vodu, jen se podívejte na její kořeny. Když mají odstín bílé nebo stříbrné, je to znamení, že je čas na zálivku. Dávejte však pozor, abyste orchideje nepřelili. Potom rostlina začne hnít. Kromě toho stojí za to si to uvědomit, že orchideje tolerují teplotu v rozmezí od 20 do 23 stupňů Celsia a nejlépe budou růst v průhledných obalech.

Mohlo by vás zajímat:  Listy rostlin si zaslouží pravidelnou péči. Nejvíce jim prospějí suroviny z kuchyně
Zdroj obrázku: Freepik

Záchrana orchideje

Ačkoli pěstování orchidejí není to nejtěžší, stává se, že z různých důvodů začínají vadnout nebo hnít a jejich listy žloutnou. Může existovat mnoho důvodů pro poruchu vývoje orchidejí – včetně nedostatečného množství vody a slunečního světla nebo plísňových chorob. Mnoho lidí se diví, ale můžeme zachránit shnilé a zažloutlé orchideje. Jak se ukazuje, jde to také jednoduchým a levným způsobem.

Skořice se hodí, protože má protiplísňový účinek. Chcete-li zachránit orchidej, odstraňte žluté listy a poté přesaďte květinu do nového květináče. Potom můžete použít skořici a umístit ji do země co nejblíže ke kořenům nebo posypat kořeny práškovým kořením. Díky této metodě i dodržování pravidel týkajících se napájení a přístupu ke slunečnímu záření orchidej bude opět kvést.

Zdroj: https://www.justaddiceorchids.com/orchid-care-blog/cinnamon-use-on-orchids
Přidat na Seznam.cz