Indoor Palm Tree Chrysalidocarpus Lutescens Areca Plants Home Air Plants Gray Background

5 rostlin, které vám popřejí dobrou noc: tyto jsou správnou volbou do každé ložnice

Pokojové rostliny jsou úžasnou ozdobou interiéru. Kromě toho ale mají také pozitivní vliv na naše zdraví. Proto se vyplatí, když některé z nich umístíte také do své ložnice, protože vám pomohou s usínáním a zdravým spánkem. Dnes se podíváme na pět druhů pokojových rostlin, které odstraňují ze vzduchu toxiny, čistí vzduch a přináší klidný spánek.

Areka a aloe

Palmy jsou skvělou dekorací v bytě. Navíc je najdeme v mnoha velikostech a na trhu je hodně druhů, ze kterých můžete vybírat. Palma areka čistí vzduch, odstraňuje toxiny a oxid uhličitý. Aloe vera je zdravá nejen v kosmetice, ale také v interiéru. Čistí vzduch od nebezpečných chemikálií, uvolňuje kyslík a má pozitivní vliv na obranyschopnost organismu.

Mohlo by vás zajímat:  Ani o dovolené nemusí květiny trpět žízní. Stačí jim dát napít z lahve od vína

Benjamin fíkus

Tento fíkus je jedničkou, pokud chcete přírodní čističku vzduchu. Odstraňuje přes 70 % benzenu, čpavku, toluenu a dalších toxinů. Mnoho z těchto látek se uvolňuje z nových koberců, linolea nebo dřevotřísky. Díky této rostlině zlepšíte kvalitu svého spánku a zdraví celého organismu. Navíc budete mít nádhernou rostlinu v ložnici.

Zdroj obrázku: Freepik

Guinejská sanseviera

Tato rostlina přináší mnoho výhod pro zdraví. Posiluje imunitní systém a podporuje zdraví dýchacího systému. Snižuje intenzitu a frekvenci bolestí hlavy a minimalizuje problémy s vysokým krevním tlakem. Díky této rostlině získáte mnohem více kyslíku a snížíte množství oxidu uhličitého ve vzduchu ve svém domově. Spánek díky tomu bude nejen klidnější, ale také zdravější.

Mohlo by vás zajímat:  Svilušky jsou tichou hrozbou pro všechny rostliny. Postřik ze šedého mýdla pokojové květiny ochrání

Hladké kapradiny

Kapradiny jsou v posledních letech velmi populární jako pokojové rostliny. Rostlina je bohatá na silice, flavonoidy a další prospěšné látky. Z tohoto důvodu je rostlina dokonalou dekorací vaší ložnice. Dokáže regulovat nervovou soustavu a usnadňuje zvládání stresu. Jestli jste neustále vystresovaní a chcete se dobře vyspat, pořiďte si kapradinu.

Zdroj: https://casper.com/blog/plants-in-the-bedroom/
Přidat na Seznam.cz