Interior Cozy Home With Fresh Green Ficus Chamaedorea Plant

Okrasné dřeviny interiér zútulní a osvěží. Vybírat lze mezi malými druhy i vysokými palmami

Během zimy máme jen málo možností užít si dostatek zeleně. Tím spíše v interiéru uvítáme rozmanité druhy rostlin, které vytvoří koutek přírody i u nás doma. Velmi populární jsou okrasné dřeviny, které se hodí i pro pěstování v domácím prostředí. Místnostem dodají osobitý charakter.

Pachira vodní neboli strom peněz

Tento nápaditý strom zaujme především díky svému charakteristickému spletenému kmenu. Listy zase připomínají tvar ruky a mají zářivou zelenou barvu. Tato rostlina pochází z Jižní Ameriky. V květináči dorůstá výšky asi 1–1,5 metru, ale kvete jen zřídka. Květy této rostliny jsou malé a otevírají se až po setmění. Rostlina nemá vysoké nároky a velmi dobře snáší občasné sucho. Místo, kde bude rostlina stát, by mělo být světlé, ale je lepší nevystavovat ji plnému slunci.

Mohlo by vás zajímat:  Také tmavý byt mohou zdobit nádherné pokojové rostliny, chce to jen znát ty správné druhy

Gardénie má intenzivní vůni

Gardénie je menší strom, který v květináči může dorůst až do výšky 50 cm. Květy tohoto stromu zaujmou svými bílými a intenzivně vonícími květy. Díky zeleným lesklým listům se vyjímá po celý rok. Bohužel je tento strom náročný na pěstování. Pro svůj růst potřebuje mírně kyselý substrát. Ideální je směs kompostové zeminy, rašeliny a písku. Gardénie nesnáší sucho ani velkou vlhkost.

Zdroj obrázku: Freepik

Réva má mnoho květů

Révu lze pěstovat i jako strom s vysokým dřevnatým kmenem. V domácích podmínkách může dosáhnout výšky až 2 metrů. V době květu zaujme množstvím květů v bílé, sytě růžové nebo fialové barvě. Réva potřebuje slunné místo a dostatek vody. V létě je tato rostlina ideální na balkon nebo terasu.

Mohlo by vás zajímat:  Mrkev dodá toulcovce důležité živiny

Areková palma čistí vzduch

Jedná se o velmi oblíbenou rostlinu, která se pěstuje v květináčích. I když je nápadná, zároveň je jemná a elegantní. V domácích podmínkách může dorůst až do výšky 1,5 metru. Její pěstování je snadné. Má ráda vlhký vzduch a substrát. Je dobré vědět, že areka funguje jako čistička vzduchu. Skvěle se hodí do ložnice.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/best-indoor-trees-and-big-plants
Přidat na Seznam.cz