Homemade Korean Kimchi Jar

Odlepit samolepku ze sklenice pomůže věc, kterou má každá žena schovanou v koupelně

Samolepky na sklenicích jsou nepříjemným problémem, zvlášť pokud je chcete umýt nebo vložit do myčky nádobí. Lepidlo a také štítek jdou velmi těžko odstranit. Jestli nechcete trávit dlouhé hodiny tím, že budete škrábat papír ze skla, můžete si poradit pomocí jednoho nástroje, s jehož pomocí se samolepky zbavíte během několika minut.

Máte doma dostatek lahví od vína?

Pokud doma máte přebytek lahví od vína a chcete je ještě několikrát použít, budete muset lahev zbavit samolepky a také samotného lepidla. Bude to těžký úkol, ale jediné, co budete potřebovat jako pomocníka, je fén na vlasy. Zapněte vysoušeč vlasů na nejvyšší možnou teplotu a proud tepla směřujte na samolepku. U té ho držte alespoň 45 vteřin. Po uplynutí této doby by se samolepka měla odlepovat.

Mohlo by vás zajímat:  Posilující účinky česneku probudí orchidej ze spánku. Už za dva měsíce znovu rozkvete

Pokud ne, budete muset pokračovat v sušení další půl minutu. Zkontrolujte, jestli jde samolepka dobře odlepit. Větší samolepky možná budete muset rozdělit na několik částí a nahřívat pouze jednotlivé díly, které pak půjdou snadněji odstranit. Horký vzduch pomůže uvolnit lepidlo i štítky, které na lahvích zůstávají.

Zdroj obrázku: Freepik

Lahve nebo sklenice můžete použít jako vázu nebo jinou dekoraci

Na povrchu sklenic nebo lahví zůstává především lepidlo, které nejde odstranit, ani když nádobí dáte do myčky. Je velmi těžké ho odstranit, a proto se nabízí tato varianta. Sklenice a lahve, které máte vyčištěné, pak můžete použít například jako vázu nebo jako dekoraci. Hodí se na šperky, můžete v nich uchovávat také knoflíky nebo různé druhy korálků.

Mohlo by vás zajímat:  Bramborová mouka je přírodním čističem i složkou přírodní kosmetiky

Společně s dětmi si můžete sklenice nebo lahve pomalovat a vytvořit tak jedinečný dárek. Ve sklenicích můžete pěstovat bylinky a lahve můžete použít k výrobě domácího vaječného likéru nebo jiného nápoje a darovat ho. Odstraňování samolepek se stane hračkou, když využijete náš tip. Fén na vlasy najdete téměř v každé domácnosti a stane se nepostradatelným pomocníkem.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/how-to-get-stickers-off-glass/
Přidat na Seznam.cz