Traveni

Těžkému žaludku a pálení žáhy lze snadno předejít. Klíčem je zbavit se špatných návyků

Mnoho lidí trpí po jídle zažívacími problémy, které se mohou objevit velmi rychle. Existuje ale způsob, jak se nepříjemných bolestí v žaludku zbavit. Můžete si tak ulevit a při zavedení jen několika návyků se můžete bolestí a nepříjemných pocitů zbavit napořád. Jak spolu souvisí jídlo a trávení?

Pálení žáhy nebo pocit plnosti jsou jen některé problémy

Mnoho lidí se potýká s problémy, které mohou zavinit například potíže s přijímáním potravy. Po jídle se může objevit nadýmání, zácpa nebo pálení žáhy, které je velmi obtěžující. Je to způsobené konzumací nevhodných potravin nebo těch, které jsou velmi těžko stravitelné. Trávení je navíc proces, který je složitější a během kterého tělo přijímá z potravy důležité látky. Vedle nich to jsou ale také bohužel složky, které pro tělo nejsou vhodné.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vyladit svou terasu k dokonalosti? Osvědčené tipy zaberou vždy

Aby trávicí systém fungoval bez problému, musíte myslet hlavně na to, abyste jedli zdravé potraviny. Vyvážená strava společně s pravidelnou fyzickou aktivitou bude to nejlepší nejen pro vaše zdraví celkově, ale především pro váš trávicí systém. Dostatek vlákniny a dalších živin zamezí tomu, že vás bude bolet žaludek nebo budete mít jiné trávicí problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Hydratace organismu může být alfou a omegou

Kromě zdravého pohybu a vyváženého jídelníčku je také nutné dodržovat pitný režim. Hydratace je velmi důležitá, protože v opačném případě může dojít k selhávání orgánů, které nebude na první pohled patrné. Jednoduchými kroky tak můžete trávicí systém a nejen ten podpořit v činnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování udrží zeleninu a ovoce déle čerstvé. Ne všechny druhy patří do lednice

Po velkém jídle si nechoďte lehnout, jak je zvykem, ale dejte si kratší procházku, díky které vám jídlo lépe vytráví. Je také vhodné dát si plnou sklenici vody, která zabrání zácpě a zároveň podpoří trávení. Vezměte celou rodinu po dobrém jídle pokaždé na krátkou procházku a uvidíte, jak se budete cítit již po pár dnech. Zelenina a ovoce by měly být základem jídelníčku, můžete jimi nahradit například přílohy.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-what-to-do-after-overeating
Přidat na Seznam.cz