Mravenci1

Hmyz z domácnosti vyženou nejlépe přirozené prostředky, které mu nevoní

Nejsou to jen malé otravné octomilky, jsou to i mravenci, masařky, můry a mnohdy i moli. Ničí nám oblečení, zásoby jídla a nábytek. Zbavit se malého hmyzu není zrovna nejjednodušší úkol a přípravky, které na ně pořizujeme, nejsou zrovna nejlevnější a mnohdy ani nepomohou. S protivným hmyzem však můžeme zatočit i jiným způsobem. Vyzkoušejte domácí metody.

Bobkový list neboli vavřín

Bobkový list je v kuchyni lahůdka. Dáváme ho do polévek a omáček. Lze ho také využít na odlákání hmyzu – molů, mravenců, octomilek, blech a komárů. Bobkový list vydává éterické oleje, které hmyz nesnese. Bude stačit umístit několik bobkových listů na problematická místa a čekat. Po několika dnech budou nezvaní hosté z domu pryč.

Mohlo by vás zajímat:  Dva hlavní škůdci, kteří napadají lilie: mšice a chřestovníček
Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet

Dalším skvělým pomocníkem může být jablečný ocet. Jeho kyselá vůně odláká hmyz, některé dokonce přitáhne a zahubí. Jablečný ocet je možné použít různě. Například ho můžete nalít do malých mističek a rozmístit všude možně po domě. Dále můžete připravit postřik, který vyrobíte smícháním vody a octa. Tekutinu přelijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na místa napadená hmyzem. Klidně i do rohů místnosti proti pavoukům nebo do linky proti molům. Můžete pouze namočit hadřík v naředěném octu a vytřít police a skříňky. Dále vyzkoušejte citrusy – pomerančovou nebo citronovou kůru.

Mohlo by vás zajímat:  Závlahový systém potřebuje dostatečnou ochranu před mrazem
Zdroj obrázku: Pixabay

Voňavý hřebíček

Samotný hřebíček, ale i hřebíčkový olej je také účinný. Efektivně bojuje proti hmyzu, stejně jako ocet nebo bobkový list. Má silnou vůni, kterou nesnesou především mravenci. A pokud rozkrojíte citron a napícháte do něj několik hřebíčků, umístíte ho na parapet, komáři i pavouci se místnosti vyhnou obloukem.

Česnek

Objevili se vám v domě mravenci nebo váš pejsek zavlekl z parku domů blechy? Bohužel i to se stává, a než si jich doma všimnete, mohou se pěkně rozmnožit. Všude, kde se blechy schovávají nebo kde by se schovat mohly, umístěte česnek. Kolem zdí, škvír v parketách a jinde.

Zdroj: https://www.treehugger.com/natural-ways-get-rid-insects-your-home-4864214
Přidat na Seznam.cz