Woman Holding Cup Coffee With Lemon Slices

Čajová sedlina prospěje rostlinám doma i na zahradě, tam ale její využití nekončí

Čajová sedlina vzniká uvařením čaje. Jsou to zbytky čaje, které zůstanou ve vyvařeném čajovém sáčku. Nemusíte je ale vyhazovat, protože je můžete využít nejen v domácnosti, ale také na zahradě jako přírodní hnojivo pro rostliny. K čemu všemu se vám budou pytlíky od čaje hodit a proč se vyplatí je skladovat?

Čajovou sedlinu využijete jako čisticí prostředek

Praktické využití má nejen kávová, ale také čajová sedlina. Bude se hodit nejen v domácnosti, ale také na zahradě. Jestli chcete využít její vlastnosti, bude dobré vědět, co všechny zbytky čajů obsahují. Hodí se nejen zbytky černého, ale také zeleného nebo bílého čaje. Nejméně vhodný je ovocný čaj. Dbejte na to, aby čaje byly kvalitní a neobsahovaly přidaný cukr nebo jiná sladidla.

Mohlo by vás zajímat:  Vlašské ořechy napomůžou k přirozené kráse pleti i vlasů. Ořechové masky dokážou zázraky

Na zahradě ho můžete použít jako přírodní hnojivo. Ochráníte tím rostliny před plísněmi a také před různými chorobami. Proč je čajová sedlina tak dobrá? Čaj totiž obsahuje látky, které zlepší kvalitu zeminy, a tím pádem budou rostliny více růst. Hodí se pro růže, hortenzie nebo azalky. Sedlina pomůže kořenům a zvyšuje odolnost rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Sedlina bude fungovat také na pokojových rostlinách

Čajovou sedlinu můžete vysypat na dno květináče, prohnojíte tím půdu a také zůstane správně vlhká. Sedlina je pak vhodná pro orchideje nebo kapradiny. Kolem pokojových rostlin velmi často vidíme malé mušky, nebo dokonce mouchy. Čajová sedlina pomůže s jejich odpuzením. Použít ji pak můžete také na unavené oči nebo s ní uklidit koupelnu.

Mohlo by vás zajímat:  Zákeřné padlí se šíří velmi rychle a nevyhýbá se žádným druhům rostlin

Unavené oči jsou velmi obvyklým jevem hlavně u lidí, kteří mají nedostatek spánku nebo jsou často ve stresu. Čajové pytlíky stačí přiložit jako obklady na unavené oči, nechat chvíli působit a poté sundat. Pomocí čajových listů můžete vytvořit také peeling, který osvěží vaši pleť. Má tonizující účinek a budete se cítit mladší. Sedlinou můžete také vyčistit záchod, kde je velmi obtížné všechny usazeniny umýt . Stačí ji nasypat do mísy, nechat působit a následně toaletu vykartáčovat.

Zdroj: http://diyeverywhere.com/2017/03/20/dont-throw-away-your-teabags-heres-10-reasons-why-you-should-plant-them-instead/
Přidat na Seznam.cz