Tick 5479503 1920

Ochranu před klíšťaty není radno podcenit. Domácí repelent je udrží v bezpečné vzdálenosti

Mnozí z nás se již těší na teplejší dny. Nepřináší ovšem pouze výhody. Kromě nádherných květin se začíná objevovat také otravný hmyz a především klíšťata, která najdete nejen v lese, ale také na obyčejných loukách. Klíšťata můžete najít také na vaší zahradě, proto je nutné se chránit, zvlášť malé děti. Můžete použít různé repelenty, ale také domácí prostředky, které zabrání tomu, aby se do vaší kůži klíště zakouslo.

Proč jsou klíšťata tak nebezpečná?

Malá klíšťata najdete všude. Jsou to velmi nenápadná stvoření, která v lese jen těžko uvidíte. Jestli chcete mít jistotu, že si je nepřinesete domů, noste do lesa a na procházky světlé oblečení, ze kterého je snadno setřesete dolů, a po každé procházce je nutné se prohlédnout, jestli jste klíště nepřehlédli. Mohou číhat všude, už dávno neplatí, že je najdete pouze v lese.

Mohlo by vás zajímat:  Vypořádejte se se škůdci na zahradě rychle a efektivně

Živí se krví, především zvířecí, ale rozhodně nepohrdnou ani tou lidskou. Proto je více než nutné se chránit, aby se na vaši pokožku nedostali. To můžete udělat hned několika způsoby. Mnoho lidí volní snadnější variantu a koupí si v obchodě sprej, který si nastříkají na pokožku nebo oblečení. Můžete si ale zvolit také domácí variantu. Stačí jen používat některé produkty, které najdete doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Chemické prostředky mohou tělu uškodit

Chemické prostředky nejsou vhodné pro všechny lidi. Protože jsou plné látek, které tělu nemusí svědčit, bude nutné je zkusit a poté v případě potřeby aplikovat ty domácí. Některé mohou způsobit bolesti hlavy, alergie, nebo dokonce dýchací potíže. Proto sledujte pokyny výrobce a jednejte podle svého uvážení.

Mohlo by vás zajímat:  Plata od vajíček ještě poslouží jako šikovné krabičky nebo pro malé sazeničky

Používat můžete geraniový olej, který stačí smíchat s vodou a jablečným octem. Směs nalijte do rozprašovače a můžete ji nastříkat na oblečení, vlasy i pokožku. Klíšťata se vám budou obloukem vyhýbat, protože výrazná vůně octa je zaručeně odpudí. Dejte si pozor především na místa, kam si tolik nevidíte, například do podkolenních jamek.

Zdroj: https://www.health.com/condition/lyme-disease/tick-protection
Přidat na Seznam.cz