Banana 3404383 1920

Obyčejný banán není jen k jídlu. Zvlhčuje pleť, bělí zuby a mírní otoky

Kdysi nedostatkové banány si dnes můžeme dopřávat každý den. Navíc jsou mnohem levnější než tuzemské ovoce, přestože jsou k nám dovážené z druhého konce světa. Kromě toho, že jde o výživné a zdravé ovoce, však mají banány také řadu dalších využití, které vám představíme v našem dnešním článku.

Zvlhčí pleť

Zapomeňte na drahá značková pleťová mléka s tou či onou vzácnou přísadou. Obyčejný banán vaší pleti udělá stejně dobře, ne-li dokonce lépe. Kousek banánu jednoduše rozdrťte v misce tak, aby vznikl hustý krém, a tím si potřete obličej či jinou část pokožky. Nechte působit 15 minut, omyjte a osušte. Efekt pocítíte už po několika opakováních této procedury.

Mohlo by vás zajímat:  Psychobiotická dieta odbourá střevní problémy a s nimi zmizí i stres

Vybělí zuby

Nejsnazší recept na krásně bílý úsměv je prostý jakékoli chemie, a navíc kvůli němu nebudete muset sahat hluboko do kapsy. Stačí použít banánovou slupku, kterou byste jinak vyhodili. Díky vysokému obsahu hořčíku, draslíku a fosforu je banánová slupka schopna zesvětlit vaše zuby až o několik tónů. Stačí si zuby po vyčištění klasickou pastou chvilku potírat slupkou od banánů. Účinek se projeví už zhruba po týdnu, časem bude pochopitelně znatelnější.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Mírní otoky očí

Ať už máte po náročné noční směně, špatně jste se vyspali nebo vás jen skolila chřipka či nachlazení, banán vám pomůže ulevit od oteklých či opuchlých očí. Draslík, o kterém jsme se zmínili už v předchozím odstavci, totiž mimo jiné zabraňuje zadržování vody v těle. Když sníte banán, účinek draslíku by se měl začít projevovat přibližně po půlhodině. A banán je určitě lepší než všechny možné prášky.

Mohlo by vás zajímat:  Přestat s kouřením dokáže jen malé procento lidí. Boj s cigaretami podpoří známá bylinka

Kromě toho má banán či jeho slupka následující využití:

  • Třením kožených bot banánovou slupkou boty snadno vyčistíte
  • Přiložením banánové slupky na drobné ranky a oděrky urychlíte jejich hojení
  • Pokud přidáte banánové slupky do vody na zalévání květin a necháte je tři dny louhovat, vaše květiny vám poděkují
  • Pleťová maska z rozmačkaného banánu vám pomůže od akné
Přidat na Seznam.cz