Adorable Domestic Kitty With Copy Space

Každá kočka potřebuje nastavit hranice. Soužití s mazlíčkem pak bude mnohem příjemnější

Kočky jsou zvířata, která spolu se psy nejčastěji žijí v našich domovech. Při rozhodování o koupi kočky musíme pamatovat na to, že zuby a drápy hrají v jejich životě velmi důležitou roli. Takže pokud se rozhodnete pro kočku, musíte dbát na správnou výchovu, abyste se vyhnuli škrábancům nebo pokousání.

Kočičí drápy

Drápy jsou pro ně velmi důležité, slouží jim jako zbraň. Díky drápům může kočka lovit a utíkat před nebezpečím a vylézt na strom. V přírodě kočka používá drápy stále. Vyleze a vyskočí díky nim na různé povrchy. Proto kočka, jejíž život je uzavřen ve čtyřech stěnách našich bytů, stoupá na nejvyšší předměty, které vidí, například na nábytek.

Mohlo by vás zajímat:  Cibule nechybí v teplé ani studené kuchyni. Každý druh působí příznivě na zdraví

Kočky jsou považovány za agresivní. Existují kočky, které zdůrazňují svou nezávislost a nerady se mazlí, dotýkají a berou do náruče. Pokud to nerespektujete, musíte počítat s poškrábáním ruky. Podobně když si zahráváte s agresivní rozzlobenou kočkou, počítejte s tím, že její negativní emoce velmi rychle pocítíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabraňte kousání

Už malou kočku musíte naučit nepoužívat zuby a nenechat ji vás kousat. Držte se těchto pravidel a soužití s kočkou bude mnohem příjemnější. Kočce nikdy nedávejte holou ruku nebo nohu ke kousání. Ani když jde o hru nebo zábavu. Kočka to nechápe, a když bude větší, bude pro vás tato hra najednou bolestivá. Pokud vás kočka začne kousat, začněte syčet. Pokud to nepomůžete, zkuste nahlas zapískat. Takto kočky komunikují, když se děje něco špatného. Dávejte si pozor, abyste tyhle zvuky nepoužívali v jiných situacích.

Mohlo by vás zajímat:  Zahrada na podzim je pro děti jedinečným místem pro mnoho aktivit

Kočku nikdy nebijte. Agrese a fyzické tresty pouze provokují kočku, aby se bránila. Opakujte příkazy pevným tónem. Kočky jsou inteligentní a pochopí tón hlasu, který používáte. Hlavu kočky nebo ústa můžete postříkat vodou z láhve s rozprašovačem. Jen jemně samozřejmě. Zvíře se bude bát a pravděpodobně uteče, ale poučí se. Kočka potřebuje hodně škrábat. A tak jestli chcete ochránit svůj nábytek, zařiďte jí prostor, kde může škrábat. Existují různá speciální škrabadla určená přímo pro tenhle účel.

Zdroj: https://www.bustle.com/articles/47742-9-essential-hacks-to-make-living-with-a-cat-so-much-easier
Přidat na Seznam.cz