Flowerpot 1455049 1920

Květináče tisíckrát jinak aneb oživte si svou zahradu i interiéry

Člověk si chce většinou nějakým způsobem zpestřit obývák, a ať už zvolí obrazy, sochy, ručně vyráběné dekorace nebo květiny, snaží se o co největší originalitu. Je třeba si s květináči trochu pohrát, aby pomohly ozvláštnit náš byt, protože ačkoliv se tomu většinou nepřikládá velká váha, mohou pomoci zcela změnit jeho vzhled.

Proč zůstat u jednoho materiálu?

Květináče se používají téměř odjakživa, jenom dříve sloužily spíše k praktickým účelům, jako pěstování bylinek do kuchyně. Lidská vynalézavost však nezná mezí ani v této oblasti a dnes se rostliny pěstují ve všech možných typech nádob. V jejich výrobě a následném hodnocení se ve světě dokonce soutěží. Běžně můžeme setkat s keramickými, skleněnými, kamennými, dřevěnými, ba i proutěnými květináči. Postupně se začaly i zavěšovat nebo připevňovat na stěnu. Vypadá to velmi zajímavě a zároveň tím ušetříte místo. Samozřejmě pak musíte dbát zvýšené opatrnosti, abyste svou hlavou náhodou do květináčů nenarazili.

Mohlo by vás zajímat:  Živočišné uhlí působí jako přírodní hnojivo a podporuje přátelské mikroorganismy v půdě
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak si vyrobit vlastní květináč?

Asi jen málo z nás umí pracovat s hlínou, a i když třeba umí, je hodně těžké vyrobit nějaký pěkný květináč. Třeba se vám ani nechce chodit do obchodu a vyhazovat za jeho koupi zbytečné peníze – v dnešní době to koneckonců možná ani nejde. Ale to nemusíte! Můžete si ho doma vytvořit.. A je to velmi jednoduché. Nemusíte ho totiž z gruntu vyrábět, stačí použít nějakou věc, kterou jste třeba chtěl vyhodit.

  • starý hrnek, který už nepoužíváte (má třeba odštípnuté ouško)
  • skleněná lahev (pro hezčí vzhled můžete třeba ovázat provázkem)
  • keramická miska
  • plechovka
Mohlo by vás zajímat:  Rané vs. nové brambory: každý typ se hodí pro jiný způsob úpravy

A je toho mnohem více. Brzdí vás jen a jen vaše představivost. V případě, že máte rád pracovní činnosti, můžete si květináč ručně namalovat nebo opravdu vyrobit. Také je hezké do toho zapojit děti, protože tím strávíte pěkné odpoledne se svými ratolestmi. Děti výroba zaručeně pobaví, a jak je známo, kdo si hraje, nezlobí!

Přidat na Seznam.cz