Closeup Trimmed Lawn Green Soccer Field

Obnova trávníku: díky několika krokům bude znovu sytě zelený a dokonale hustý

Hustý zelený trávník je snem každého majitele zahrady. Bohužel často trávník nevypadá tak, jak si lidé přejí. Nejčastěji žloutne, řídne a tvoří se na něm trsy trávy. Kvůli tomu vypadá trávník neupraveně, i když se o něj majitelé pečlivě starají. Naštěstí existuje způsob, díky kterému se nemusíme vzdát snu o krásném trávníku. Díky několika krokům získá po nějaké době opět svou krásu. Zde najdete pár tipů, jak trávník zahustit, aby zase působil krásným dojmem.

Mohlo by vás zajímat:  Při péči o trávník nelze vynechat provzdušnění a pravidelné hnojení

Nejčastější příčiny zničeného trávníku

Důvodů, proč trávník není na pohled pěkný, je několik. Nejčastější příčinou bývá nesprávná péče. Aby byl trávník pěkný, je třeba ho hnojit speciálními přípravky, pravidelně ho sekat a zalévat. Tyto jednoduché kroky povedou k vysněnému hustému trávníku. Bohužel existují i další faktory, které nemůžete ovlivnit. Nejčastěji se jedná o půdu, která je chudá na minerály, a nedostatečné provzdušňování. V takovém případě je třeba trávník renovovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Renovace trávníku

Renovace trávníku podpoří lepší růst a zhoustnutí trávy. Jednou ze zásad je pravidelné sekání. Pokud pozorujete, že trávník není v nejlepším stavu, zkraťte ho o 1/3. Tráva tak bude silnější. Pokud máte pocit, že konce trávy schnou a jsou roztřepené, podívejte se na sekačku, zda je vše v pořádku. Sekačka musí mít ostré čepele. Pokud je má tupé, mohou tahat za špičky a způsobit vysychání nebo žloutnutí stébel.

Mohlo by vás zajímat:  Z posekané trávy lze snadno vytvořit hnojivo, mulč i prostředek proti plísni

Zkontrolujte, zda na trávníku neroste plevel. Plevel odstraňte mechanicky a vykopejte ho i s kořeny. Můžete použít speciální přípravky, které plevel zničí, ale nepoškodí trávník. Kromě údržby je třeba trávníku dodávat speciální látky a živiny, které podpoří růst trávy. Tyto látky by měly obsahovat důležité prvky, například dusík, draslík, fosfor, hořčík a vápník. Speciální přípravky aplikujte během sezóny zhruba jednou za tři týdny. Půda by měla být i dobře provzdušněná s dostatečnou zálivkou.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/top-lawn-care-tips/
Přidat na Seznam.cz