Fresh Blooming Chive Green Chives Garden

Pažitku můžeme sklízet po celý rok. Díky hnojivu z vaječných skořápek rychle poroste

Čerstvá a křupavá pažitka je nejen chutným způsobem zdobení jídel, ale také cenným zdrojem vitamínů. Vychutnat si ji můžete dokonce i během zimních měsíců. Domácí pěstování není komplikované a je možné po celý rok. To je skvělá zpráva hlavně pro lidi, kterým chybí jarní příchutě.

Domácí pěstování pažitky

Můžete se rozhodnout pěstovat pažitku na balkoně, která je pro mnohé lidi náhradou za vlastní zahradu. Začněme s růstem doma, v tomhle případě nezáleží na sezóně, takže si můžeme vychutnat čerstvou pažitku i uprostřed pochmurného podzimu nebo studené zimy. Výsadbu cibule pažitky budete provádět dvěma způsoby. Ujistěte se, že zelenina, z které má vyrůst pažitka, je tvrdá a nemá žádné známky mechanického poškození.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat tymián

Pažitku můžete pěstovat dvěma způsoby. Prvním je položení cibulky pažitky do květináče. Zakryjte ji půdou tak, aby většina cibule vyčnívala nad povrchem. Zalévejte ji pravidelně, aby byla půda stále mírně vlhká. Snažte se však nenalévat vodu přímo na cibulku. Nebo můžete cibulku vložit do nádoby s vodou. Musí však být dostatečně široká, nalijte vodu na úroveň, která ponoří pouze kořeny zeleniny. Vodu pravidelně dolívejte. Již po týdnu může být pažitka vhodná ke konzumaci.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené bylinky můžeme pěstovat za oknem nebo na balkoně
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní hnojivo pro pažitku

Svoji domácí pažitku můžete podporovat velmi jednoduchým způsobem. Přírodní hnojivo pro pažitku připravíte z kuchyňských zbytků, přesněji z vaječných skořápek. Jsou vynikajícím zdrojem vápníku, který je složkou potřebnou pro růst rostlin. Obsahují také zinek, křemík, fluor a síru. Tato kombinace je pro pažitku extrémně nápomocná.

Je důležité používat vaječní skořápky, které byly uvařeny ve vodě bez přidání soli. Pokud rozbijete syrová vejce, skořepiny uložte na teplé místo, aby se dobře vysušily. Vysušené skořepiny pomelte v mixéru. Smíchejte je s půdou v květináčích s pažitkou a získáte hnojivo, které bude postupně uvolňovat přísady prospěšné pro pažitku. Díky tomu bude bujně růst a vy si můžete vychutnat čerstvé bylinky.

Zdroj: https://www.rhs.org.uk/herbs/chives/grow-your-own
Přidat na Seznam.cz