House Plants Modern Stylish Container Cement Floor White Roomair Purify With Monsteraphilodendron Selloum Cactusaroid Palmzamioculcas Zamifoliaficus Lyrataspotted Betelsnake Plant

Oblíbené palmy se hodí i do menších bytů, na trhu je výběr široký

V dnešních domácnostech rostliny nechybí. Zdobí skoro každý interiér a to je dobře, protože rostliny dokážou zvlhčit místnost a vyčistit vzduch od toxinů. Existují opravdu velké možnosti, jakou rostlinu do interiéru zvolit. Jedno ale zůstává jasné – palmy jsou čím dál více oblíbené a snaží se je pěstovat mnoho lidí. Většinou si je pořizují majitelé velkých domů, ale věřte, že je lze pěstovat i v bytech, jak?

Palmy v domácnosti

Velká většina palem dokáže růst v interiérech, je potřeba jim ale zajistit určité podmínky. Ve svém přirozeném prostředí jsou zvyklé na vysoké teplo, proto bude ideální palmě dopřát přísun sluníčka. Zároveň ale ne přímého slunce. Pokud na palmu bude svítit několik hodin slunce, jejich listy začnou schnout a zhnědnou. Také stačí, abyste palmu zalili dvakrát do týdne. Některé z nich pouze jednou týdně. Od jara do podzimu je také třeba palmy hnojit. Také palmy nikdy nepřesazujte do malého či úzkého květináče a jednou ročně na jaře rostlině dopřejte nový substrát. To ovšem platí u mladé palmy, nikoli u té starší. Tu můžete přesadit tak jednou za tři až čtyři roky. Pokud je palma větších rozměrů a přesazení se jeví jako velký problém, bude stačit, když odeberete vrchní část substrátu z květináče a vyměníte jej za nový.

Mohlo by vás zajímat:  Lilie míru domů vnese čistotu a rovnováhu. Vyvarujte se ale častých chyb, kdy nekvete
Zdroj obrázku: Freepik

Datlovník

Na Kanárských ostrovech je tato palma nejoblíbenější. Pokud jste tam byli, jistě jste si jí mohli všimnout. Pokud roste v přírodě, dosahuje ohromné velikosti, ale pokud ji zasadíme doma do květináče, vyroste do výšky maximálně tří metrů. Listy datlovníků mohou mít různé podoby. Od svěšených a tuhých lisů až po stojaté a jasně zelené listy. Umístěte jej do místnosti, kde bude rozptýlené světlo.  

Kokosová palma

Víte, co je zajímavé? Že i z kokosu, který si koupíte v obchodě, můžete vypěstovat palmu, ale je to boj na dlouhou trať. Je tedy lepší ji koupit v zahradnictví. Kokosová palma se vyznačuje dlouhým a štíhlým kmenem a dlouhými listy, které mohou měřit až šedesát centimetrů. Doma ale takové délky nedosáhnou. Nejčastěji se stává, že po necelých třech letech palma umírá kvůli nedostatku živin. Proto bude důležité ji od jara do podzimu hnojit.

Mohlo by vás zajímat:  Čisté rostliny, zdravé rostliny. S trochou trpělivosti své květiny zbavíte prachu jednoduše
Zdroj obrázku: Freepik

Areka

Jedna z nejvíce pěstovaných palem u nás v České republice. Má krásný vzhled a některé druhy nejsou palmě ani trochu podobné. Nedorůstá ohromné výšky jako její sestřenice, ale může vyrůst něco málo přes jeden metr. Pozor! Tato palma ráda podléhá plísňovému onemocnění a škůdcům. Na druhou stranu bude dokonalá do ložnice, protože účinně čistí vzduch od toxinů a obohacuje jej kyslíkem.  

Zdroj: https://www.thespruce.com/indoor-palm-plants-4177017
Přidat na Seznam.cz