Pokojove Rostliny1

Skogluft aneb vytvoření zdravého života za pomoci rostlin. Překonejte nejistoty a obklopte se zelení

Skogluft neboli lesní vzduch je způsob, jak doplnit zdravý vzduch do domácnosti či místnosti, kterou nejčastěji obýváte. Mnoho lidí, kteří ho vyzkoušeli, tvrdí, že pociťují radost, štěstí a cítí se zdravěji. Níže jsme pro vás připravili výtažek z knihy Skogluft: Žijte zdravě, díky kterému se dozvíte, že i člověk bez zkušeností může pěstovat rostliny a také vy se můžete nechat obklopit rostlinami.

Argumenty těch, kteří se bojí pěstovat rostliny

Existuje velké množství lidí, kteří chtějí doma pěstovat rostliny, ale bojí se, že na ně budou zapomínat a nezvládnou se o ně starat. Často argumentují třeba tím, že o rostliny neumí pečovat a zbytečně by zašly, že nechtějí podporovat vlhkost v bytě, že mají nedostatek slunečního světla v interiéru nebo že jim prostě pro pěstování chybí vlohy.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte balkon na novou sezonu a vytvořte si svůj útulný koutek klidu

Pokud i vy se poznáváte v těchto argumentech, ukážeme vám, že jsou to pouze výmluvy. Existují totiž druhy rostlin, které nejsou náročné a nepotřebují příliš vláhy, proto jim neuškodí, když na ně tu a tam zapomenete.

Zdroj obrázku: Freepik

Výtažek z knihy Žijte zdravě

„Často si o sobě myslíme, že nemáme zahradnické ruce. Neznám vás, ale stejně o vašich rukách něco bezpečně vím. Jsou to normální, zdravé ruce, které dokážou jednoduše rostlinu zasadit. Máte tedy ve svých rukách dovednost, dát rostlině život a umožnit jí, aby rostla a prospívala.“

Obava: plíseň

Nechcete mít doma plíseň nebo špinavou hlínu? Není se čeho bát! Mimo samotného kroku při výsadbě bude vaše profese zahradníka poměrně krátká. Stačí rostlinu vytáhnout z obalu a dát do většího květináče či do země. Poté už se s jejím dalším přesazováním nemusíte špinit.

Mohlo by vás zajímat:  Zálivka je klíčem k bohatým květům orchidejí. Obohatit lze o přírodní složky

Obava: vlhko

Nechcete doma vlhko? Skogluft předpokládá, že budete zalévat pouze květinu do misky, nikoliv lít vodu na zem. Dokonce existují rostliny, které vyžadují zálivku jednou měsíčně.

Zdroj obrázku: Freepik

Obava: světlo

Nemáte dostatek světla? No, to je tedy zřejmě možné, ale naštěstí existují lampy, které dokáží rostlinám zajistit světlo a prospějí jejich růstu.

Obava: zálivka

Zapomínáte zalévat? Trváme na tom, že rostliny v domácnostech umírají především proto, že mají mnoho zálivky, nikoliv málo. Jak jsme již zmínili, některé rostliny vyžadují zálivku jednou za měsíc či za dva týdny. Nejlepší tedy pro vytvoření zdravého a zeleného domova bude, když si s dostatečným předstihem zapíšete do kalendáře, kdy květiny zalít.

Mohlo by vás zajímat:  Zmražení ovoce a zeleniny vytvoří zásobu na zimu, pár triků uchová jejich chuť i barvu

Závěrem

Jak jste na tom vy s rostlinami? Také se poznáváte v těchto argumentech a raději žádné rostliny nemáte? Věřte nebo ne, ale každý z nás má v sobě malého či velkého zahradníka a dokáže se o rostliny starat. Ty poskytují mnoho výhod, takže pokud plánujete tuto knihu přečíst, rozhodně se pro vás stane inspirativní.

Zdroj: https://www.skogluft.com/pages/benefits
Přidat na Seznam.cz