Orchidej1

Oblíbené orchideje mohou vnést exotiku i na zahradu. Některým druhům se venku daří

Orchideje se hodí nejen domů na parapety v květináčích, ale můžete si je zasadit také na zahradě. Nemůžete si tam vysadit všechny, ale jen určité druhy. V interiérech vynikají svou krásou a velkým počtem květů – ale jen při správné péči. Poradíme vám druhy, které můžete pěstovat venku na zahradě.

Zdroj obrázku: Freepik

Tropickou atmosféru zahradě dodá Bletilla

Bletilla patří mezi nejzajímavější odrůdy zahradních druhů orchidejí. Je to trvalá rostlina, která dosahuje výšky až 50 cm. Její listy vypadají jako růžice a vyrůstají z podzemních oddenků. Začíná kvést na počátku léta a její květy jsou růžové i bílé barvy. Má ráda úrodnou a vlhkou půdu, do které raději přidejte drcenou borovou kůru. Rostlině vadí přesazování, ale na zimu ji schovejte v chladnější místnosti, kde může zůstat až do jara.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zastřihnutí dodá hortenziím sílu pro nové květy. Ne všechny druhy ale můžeme stříhat na jaře

Malými bílými květy s růžovým nádechem se vyznačuje další druh, Epipactis helleborine (kruštík širolistý pravý). Dorůstá výšky až jednoho metru a začíná kvést až v červnu, ale květenství vydrží až do pozdního září. Má rád polostín a úrodnou, vlhkou půdu, stejně jako Bletilla. Pokud hrozí nízké teploty, nemusíte ho ničím zakrývat, protože je mrazuvzdorný.

Zdroj obrázku: Freepik

Vstavač kukačka má nápadité květy a široké listy

V České republice ohrožený druh orchideje s latinským názvem Anacamptis morio má listy poseté mnoha skvrnami, dorůstá výšky 40–60 centimetrů a květy jsou fialové nebo růžové barvy. Můžete si ho zasadit už na podzim, kvete od května do července a nejvíce květů nasadí v částečném stínu. Zajistěte mu také vlhkou alkalickou půdu a uvidíte, jak rozzáří vaši zahradu.

Zdroj: http://www.phytesia.com/en/private-garden-orchids.php
Přidat na Seznam.cz