Zajistěte svým rostlinám základní péči, odvděčí se krásnými listy i květy

Při pěstování květin a dalších rostlin se snadno může stát, že uděláte chybu. Proto je dobré vědět věci, které jsou pro údržbu květin důležité a díky kterým bude rostlina dlouhodobě růst i kvést. Některé nesnesou velkou zálivku, jiné potřebují pravidelně hnojit. Každý druh je jiný a je nutné nastudovat si jejich pěstování ještě dříve, než si květiny koupíte.

Některá pravidla budou společná, lepší je řídit se samotnou rostlinou

Jakou používat vodu na zalévání rostlin? Většina odborníků se shodne na tom, že nejlepší je voda dešťová. Protože ale nebudete vždy čekat, až vám naprší do kbelíku, můžete použít vodu z kohoutku, kterou ale nechte před noc stát. Ráno již můžete květiny zalévat. Jestli rostlinu zaléváte příliš, brzy vám uhyne. Poznáte to podle toho, že rostlina bude chřadnout a budou jí hnít kořeny.

Mohlo by vás zajímat:  Fuchsie se nespokojí s jen tak nějakými podmínkami, odvděčí se ale nádhernými květy
Zdroj obrázku: Freepik

Přebytečnou vodu snadno odstraníte pomocí podestýlky pro kočky, která dokáže rychle vodu absorbovat. Příliš mnoho vody nemají rády orchideje, veškeré druhy kapradin a také azalky. Důležité pro každou rostlinu je hnojení. Některé druhy potřebují speciální hnojiva, která mají všechny živiny, které potřebují. Na hnojení můžete použít mineralizovanou vodu, která by neměla být sycená.

Hnojivo si můžete vyrobit i doma

Hnojit rostliny můžete také domácími prostředky. Využijte například vodu z uvařených brambor. Voda by ale neměla být slaná a je vhodné na to pamatovat, jinak byste květinám ublížili. Jestli jste milovníkem vajec, rozhodně byste neměli vyhazovat jejich skořápky, ty můžete použít k hnojení také. Stačí je nadrtit, smíchat se zeminou nebo namočit do vody. Je to přirozená metoda hnojení, kterou si vaše květiny zamilují. Z kuchyně můžete použít ještě droždí.

Mohlo by vás zajímat:  Na zahradě je někdy plast lepší, než přírodní materiály

Pokud si rádi dopřáváte tureckou kávu, využít můžete kávovou sedlinu, která po vypití zbyde. Stejně jako skořápky ji smíchejte s půdou a vložte do půdy s květinou. Tato metoda ale není vhodná pro rostliny, které mají rády kyselou půdu, protože by díky sedlině mohly květiny uhynout.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/plant-care
Přidat na Seznam.cz