Pest Control Isolated Icons, Cartoon Vector Signs

Přestože můžou krtci zahradě prospět, většina při pohledu na krtiny šílí. Vyhnat je není nemožné

Když na jaře vyběhneme na zahradu, abychom se potěšili prvními zelenými rostlinami, a místo toho najdeme jen hnědé krtince, úsměv nás hned přejde. Krtek může naší zahradě škodit i mnohem víc než jen nevzhlednými krtinci.

Krtci nám však mohou na zahradě i pomoci

Krtci mají rádi specifické podmínky, nejčastěji se vyskytují na upravených trávnících nebo v květinových záhonech. Kromě ničení trávníku poškozují kořeny rostlin, které následně vysychají a umírají. Nahromaděné kopy hlíny mohou vést i k hnilobě, pokud se v nich nahromadí zbytky rostlin. Krtek kromě kořínků konzumuje také množství užitečných tvorů, například žížaly, které provzdušňují půdu.

Mohlo by vás zajímat:  Také v zimě potřebuje náš domov chránit před škůdci

Ale může se stát i naším spojencem, pokud si pochutná na tvorech, kteří naší zahradě jen škodí. Může nám pomoci zbavit se šneků a larev jiných tvorů. Ty se krmí našimi rostlinami nebo ničí okrasné květiny. Nikoho nepotěší skalka, na které si pochutnali hlemýždi. Krtek nám v tomto problému může pomoci.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se krtka zbavit

Existuje několik způsobů, jak se krtka zbavit. Nejsnazší cestou je zajít do specializovaného obchodu, kde koupíte prostředek přímo na jejich odplašení. Můžete ovšem vyzkoušet i několik domácích způsobů. Ty však mohou mít slabší účinek, takže je dobré kombinovat více z nich. Při vyhánění krtka ze zahrady musíte jednat jednorázově a ve velké vlně. Mohlo by se stát, že se krtek za chvíli na zahradě opět objeví.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se sežrat komáry. Zasaďte si rostliny, které je spolehlivě odeženou

Krtci mají citlivý nos, proto když je vykopaný tunel prázdný, naplňte ho zapáchajícími věcmi. Můžete použít citron, tkaninu namočenou v benzínu, v létě listy bezu nebo různé esenciální oleje. Také mají citlivý sluch, takže toho využijte třeba tak, že do tunelů vložíte prázdné skleněné láhve a foukající vítr už udělá práci za vás. Posloužit mohou i zvonky, plechovky a různé předměty, které rozmístíte v okolí krtinců. Nejlépe však krtka odežene váš domácí mazlíček v podobě psa nebo kočky.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/gardens/a36184326/how-get-rid-of-moles/
Přidat na Seznam.cz