Close Up Beauty Portrait Sensual Ginger Woman With Long Hair Posing With Arms Near Face

Objevte účinky kyseliny jantarové na pleť. Tento přírodní poklad pokožku rozzáří a omladí

Jantar je spjatý především se šperky nebo kameny, ale můžete ho využít také jako součást kosmetiky, kterou si doma vyrobíte nebo kterou koupíte v obchodech. Může mít velký vliv na zdraví naší pokožky i její vzhled. Kyselina jantarová je součástí tohoto kamene, a můžete ji využít pro svou pleť, která díky ní bude zářit zdravím.

Jak bude kyselina jantarová reagovat na pokožku?

Jantar je známý svými vlastnostmi, mezi kterými vynikají antioxidační a baktericidní účinky. V kosmetice se pak využívá právě kyselina jantarová, která blahodárně působí na obličej. Je vhodná hlavně pro zralou pokožku, která potřebuje především hydrataci. V jantaru najdete například spoustu železa, vápníku a draslíku. Díky těmto složkám bude pleť správně hydratovaná a také se zvýší její pevnost. Mladistvý vzhled pak bude další výhodou používání této kyseliny.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, fyzická námaha i hormony

Kyselina jantarová se doporučuje hlavně ženám, které se chtějí zbavit vrásek a také zesvětlit svou pokožku. Problémovou pokožku vylepší kyselina jantarová také. Odloupne odumřelou pokožku a vyčistí ji také zevnitř. Postupně tak zmizí akné nebo černé tečky. Díky jantaru se snižuje i vylučování kožního mazu.

Zdroj obrázku: Freepik

Kyselinu si můžete dopřát po celý rok

Pokožku byste měli chránit přes ostrým sluncem, které ji může vysušovat. Používejte opalovací krémy a nevystavujte se slunci v brzkém odpoledni, kdy je nejsilnější. Jantar sice může plnit funkci opalovacího krému, ale pokožka může být i tak citlivá. Po použití kyseliny různého druhu se totiž obličej stane citlivějším a pokožka tenčí. Regenerace pak může trvat i několik týdnů, nutné je pak používat jemnou kosmetiku. Kousky kůže, které se budou odlupovat, rukama neodtrhávejte.

Mohlo by vás zajímat:  Prostor pod tújemi je vhodný pro zasazení květin a barevných keřů

Vyrobit si můžete i domácí jantarový peeling. Budete potřebovat práškovou ambru, kterou smíchejte s kokosovým olejem v poměru 1 : 2. V drogeriích také najdete spoustu prostředků, které obsahují kyselinu jantarovou.

Zdroj: https://www.popsugar.co.uk/beauty/what-is-succinic-acid-we-asked-skin-care-expert-48457144?utm_medium=redirect&utm_campaign=US:DE&utm_source=www.google.com
Přidat na Seznam.cz