Young Woman Measures Her Waist With Tape

Deprese a obezita spolu mají společného víc, než se zdá. Zajídat problémy ale není řešení

Máte rádi sladké nebo slané pochutiny a neumíte si bez nich představit svůj den? Chodíte domů z práce unavení, naštvaní nebo vystresovaní a jediné, po čem toužíte, je hodit si nohy nahoru a dopřát si něco nezdravého, co by vám pomohlo k lepší náladě? Vědci dokázali, že obezita a špatná nálada spolu souvisí.

Specialisté zjistili vztah mezi obezitou a depresemi

Specialisté na nutriční psychologii se shodli na tom, že existuje vztah mezi depresí a obezitou. Lidé, kteří se často stávají oběťmi svého zaměstnání, mají problémy ve vztazích nebo s penězi, se velmi často uchylují k tomu, že si doma sednou k televizi a snědí, co jim přijde pod ruku. Většinou se jedná právě o sladkosti, které tělu dodají rychlé cukry, a vám se na chvíli rozpustí špatné myšlenky.

Mohlo by vás zajímat:  Granátová jablka a jak pěstovat granátovník?

Samotu, stres nebo komplexy se snažíme kompenzovat nejen sladkostmi, ale také slanými pochutinami, například tyčinkami nebo chipsy. Bohužel ale do těla dostaneme mnoho kalorií, které nemáme možnost spálit. Jen sedíme na gauči, jíme a litujeme se. Časem se ale dostaneme do stavu, kdy je život frustrující a nastanou depresivní stavy.

Zdroj obrázku: Freepik

Kilogramy budou přibývat

Když přibíráme, klesá nám sebevědomí. To vede k dalším problémům, které mohou depresi prohloubit. Zvyšuje se také pocit beznaděje a toho, že jsme na všechno sami. Proto by se takoví lidé, pokud nemají podporu rodiny, měli obrátit na odborníky, kteří jim pomohou se záchvatovým přejídáním. Není to vůbec nic, za co by se lidé měli stydět, protože na světě má tento problém spousta lidí.

Mohlo by vás zajímat:  Sůl škodí zdraví. Lepší je využít ji úplně jinak, na své si přijdou i děti

Dnes už návštěva psychologa není něčím, s čím by se lidé nesvěřovali. Lidé chtějí řešit problémy s lidmi, kteří budou mít nestranný názor a nebudou zaujatí. Vyplatí se hledat takovou podporu, protože znovu nabydete nejen sebevědomí, ale budete vědět, jak si sami sebe vážit. Rozhodně to stojí za shozené kilogramy a dobrý pocit ze sebe sama.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6052856/
Přidat na Seznam.cz