Banch Bananas Sliced Banana Pot Table

Nejlepší banán na světě má červenou špičku. Málokdo ví, co netypická ozdoba znamená

Setkali jste se někdy v obchodě s banánem, který měl červeně zbarvenou špičku? U nás to příliš neuvidíte, ale například v Austrálii se jedná o velmi běžný jev. Ukázalo se, že toto označení má jasný důvod a vždy byste měli kupovat banány, které jsou takto označené. Jestli během léta vyrazíte do zahraničí, můžete se s takto označenými banány setkat. Co to znamená? Proč obchodníci označují banány tímto způsobem?

Oblíbený způsob prodeje banánů v Austrálii

U protinožců jsou banány s červenou špičkou častým jevem. Označení banánů pomocí červeného vosku je velmi důležité, protože jedině tak lidé mohou skutečně vědět, co kupují. Tyto banány se nazývají Red Tip a jsou v Austrálii extrémně oblíbené. Tento zajímavý symbol vytvořili Frank a Dianna Sciaccaovi v roce 1998 a jedná se o znak ekologického zemědělství nazvaného Ecoganic.

Mohlo by vás zajímat:  Při vhodném skladování vydrží ovoce během zimy déle čerstvé

„Když na banánech uvidíte červenou špičku z vosku, máte jistotu, že byly vypěstovány v souladu s přírodou. Příroda se vyvíjela stovky tisíc let, aby byla v rovnováze,“ řekl Frank Sciacca pro Daily Mail. Pro obyvatele Austrálie i jiných zemí se jedná o velmi jednoduchý způsob, jak se mohou dozvědět o ekologickém přístupu k pěstování jejich oblíbeného ovoce.

Zdroj obrázku: Freepik

Co je Ecoganic?

Ecoganic je označení pro ekologické zemědělství. Pěstování se uskutečňuje s přírodním a holistickým přístupem. Jedná se o metodu, která chrání životní prostředí a nepoužívá žádné chemikálie. Tradiční zemědělství po celém světě obvykle používá chemikálie, které sterilizují půdu, zabíjí hmyz a pomáhají potravinám, aby zůstaly déle čerstvé a chutné.

Mohlo by vás zajímat:  S hmyzem i škůdci zatočí správné rostliny. Jejich vůně na některé otravné živočichy zabírá lépe, než drahé páchnoucí repelenty

V případě ekologického zemědělství nic takového nečekejte. Ovoce a zelenina možná nevydrží na policích obchodů tak dlouho, ale budete mít jistotu, že nekonzumujete žádnou chemii. Do této kategorie nepatří bio potraviny, i když by se to mohlo zdát. Bio potraviny mají své označení, protože pěstitelé používají jiný druh pesticidů, který tolik nezatěžuje planetu. Stále ale používají chemikálie při pěstování svého ovoce a zeleniny.

Zdroj: https://www.eco-banana.com.au/ecobananas/
Přidat na Seznam.cz