Potted House Plant Against Gray Wall Background

Obávané mušky se drží u rostlin a otravují život. Skutečná hrozba však číhá mezi kořeny

Jsou černé a malé, takže je lze snadno zaměnit za ovocnou mušku. I když dospělí nejsou škodliví pro rostliny, jejich larvy mohou způsobit zmatek v květináči. Existuje jednoduchý a ekologický způsob, jak se s nimi vypořádat jednou provždy. Připravit si můžete speciální infuzi z česneku.

Malý a nenápadný

Tento malý hmyz se žlutým břichem dosahuje až 7 mm na délku a kvůli svému tvaru si ho snadno spleteme s ovocnými muškami. Jejich přítomnost si často spojujeme s jídlem, které zůstalo na stole nebo na pultu. Rozvoj těchto mušek je podporován vlhkým a teplým prostředím.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřit na vytápění pomůže několik jednoduchých kroků. Tyto jsou dostupné každému

Existuje několik důvodů. Podzim a zima přispívají k tomu, že se tento hmyz objeví. Během této doby přinášíme do pokojů balkonové rostliny, aby mohly snadno prožít zimu v domácích podmínkách. Pokud se nestaráme o náležitou péči, tyto mušky mohou přispět ke smrti květin.

Zdroj obrázku: Freepik

Tyto rostliny milují

Nejvíce jsou jejich náletům vystaveny hrnkové a zahradní rostliny. Hmyz je nejnebezpečnější pro mladé exempláře, jejichž kořeny stále nejsou zdřevnatělé. Průhledné larvy se vylíhnou čtyři dny po snosu vajíček. Muška se poté transformuje z larvy asi po 2 až 3 týdnech v zemi. Stává se, že koupíme rostlinu se „zakuklenými“ muškami. Může tomu tak být například v případě orchideje, kdy kupujeme rostlinu se substrátem infikovaným jejich vajíčky.

Mohlo by vás zajímat:  Monumentální rostliny, které budou dominantou každého interiéru bez velkých nároků na péči

Jedním ze způsobů je přidat lžičku jablečného octa, špetku kurkumy a lžičku tekutiny na mytí nádobí do 2/3 sklenice vody. Dospělí jedinci se ve směsi utopí. Měla by být postavena v těsné blízkosti hrnkových rostlin. Samozřejmě můžete také bojovat proti muškám chemikáliemi, ale nejprve byste měli zkusit ekologické metody. Jednou z nich je speciální zavlažovací přípravek, který si můžeme připravit. Jde o česnekovou infuzi, kterou zalévejte rostlinu s muškami.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-tackle-house-plant-flies/
Přidat na Seznam.cz