Oleander 5427207 1920

Oáza klidu na vlastní terase díky exotickým kráskám s barevnými květy

Pokud bydlíte v bytě, možná vám chybí zahrada, ale pokud máte alespoň terasu či balkon, neteskněte a ozdobte i taková místa krásnými exotickými květinami. Možnosti jsou široké. Vytvořte z vaší terasy oázu klidu, kde budete moci v létě odpočívat a vychutnávat si svůj šálek vonící kávy. Z níže vypsaných květin se můžete těšit od léta až do podzimu. Které rostliny to jsou? 

Mandevila

Jedná se o jihoamerickou květinu, která se plazí například po zábradlí či jiné podpěře. Má krásné zelené lesklé listy a červené, růžové nebo bílé květy. Jednoduše řečeno, bude radost na takovou květinu pohledět. Sázejte ji do úrodné půdy z rašeliny, zahradní zeminy a písku. Potřebuje také slunce a dostatek vlhkosti. Pokud rostlině dopřeje hnojivo, nebudou tolik opadávat její listy.  

Mohlo by vás zajímat:  Péče o hortenzie na podzim: prospěje jim hnojení, keře lze také množit
Zdroj obrázku: Pixabay

Oleandr

Překrásná květina nejčastěji vídána u středozemního moře. Ovšem, daří se jí dokonale i v našich končinách. Takový keřík může dorůst až pěti metrů, ale při pěstování v květináči dosahuje většinou dvou metrů. A aby bylo zabráněno nadměrnému rozrůstání keře, ihned po odkvětu zastřihněte větvičky. Oleandr sázejte do jílovité zeminy a přes sezonu jej hojně zalévejte. A to tak, aby byl substrát stále vlhký. Můžete se těšit na bílé, růžové či červené květy od května do září.   

Mohlo by vás zajímat:  Správně zazimovat balkónové rostliny není žádná věda. Potřebují pouze svůj klid a malou pozornost

Bugenvilea

Tato krásná sytě zbarvená rostlina pochází z Brazílie a má dřevnaté stonky, které pokrývají trny. Překrásné bugenviley se dokáží plazit například po stěně pergoly, kde mohou stínit a zároveň vyzdobit prostor. Na výběr máte ze sytě růžových, červených nebo bílých květů. V našem podnebí se rostlině daří venku, a to především na přímém slunci.  

Zdroj obrázku: Pixabay

Durmanovec

Durmanovec neboli „andělské trumpety” pocházejí z And. Květina rychle roste a nádherně a bujně kvete, nejlépe však na jižním slunci. Bude také třeba ji chránit před větrem. Aby hojně kvetla, smíchejte zeminu s pískem nebo štěrkem, také byste měli hlídat substrát, aby byl stále vlhký.

Přidat na Seznam.cz