Lovely Tuberous Begonia Blooms Balcony Home Flowers Hobbies Lifestyle

V zimě domov ozdobí okouzlující begonie. O jejich spokojenost se postará i začátečník

Begonie jsou rostliny, které nás mohou těšit po celý rok. V zimě je ale potřeba se o ně trochu jinak starat, ale nebojte se, nejsou náročné na pěstování a zvládnou to i začátečníci. Vyplatí se znát základní pravidla, díky kterým budou kvést a budou vás svými květy těšit dlouhé měsíce. Patří mezi rostliny, které zvládnou i zimní období.

Zimní begonie mají tmavé listy

Tato odrůda je uměle upravená, druhů begonií existuje několik. Jedná se o velmi dekorativní rostlinu s tmavě zelenými listy, které mají tvar srdce. Její vzhled je jedinečný, také co se týče jejích květů. Ty zase připomínají tvarem růže a mohou mít různě barevné odstíny. Pokud begonii máte v bytě, nebudete mít v zimních měsících problém rostlinu udržet zdravou.

Mohlo by vás zajímat:  Recept na nejlepší domácí hnojivo je známý po dlouhé roky. Prospěje zahradním i domácím rostlinám

Stejně jako jiné rostliny bude potřebovat základní podmínky, aby rostla a následně kvetla. Begonia elatior potřebuje světlé místo, zároveň jí ale škodí přímé slunce. Na podzim ji tak můžete dát na parapet, protože slunce už tolik nesvítí a není ostré. Když se dny začnou prodlužovat, najděte jí místo na severní straně. Jestli budou listy spálené, objeví se na nich skvrny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké teploty jsou pro begonii ideální?

V zimě byste begonii měli dopřát teplotu mezi 16 a 20 stupni. Jestli ji dáte do chladnější místnosti, nebude nadále růst, následně zvadne a ztratí svou krásu. Je to sice teplomilná rostlina, ale nesmí stát v blízkosti radiátoru, stejně jako většina okrasných rostlin. Nevadí jí mírná vlhkost, proto se hodí do domácností i v zimních měsících. Begonii je také potřeba zalévat, ale zde se dělá nejvíce chyb.

Mohlo by vás zajímat:  Pro vytížené zahrádkáře přinášíme tip na nenáročné rostliny, které uchvátí nádhernými květy

Vodu můžete nalít do misky a nechat rostlinu, ať se sama napije. Vodu pak slijte a pravidelně kontrolujte půdu, protože by měla být alespoň vlhká. Pokud bude mít vody hodně, kořeny začnou hnít. Naopak pokud na begonii zapomenete a zálivku jí nedopřejete, objeví se opadávání květů a vadnutí celé rostliny. Begonii nikdy nekropte listy ani květy.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/begonia/wintering-begonias-overwintering-a-begonia-in-cold-climates.htm
Přidat na Seznam.cz