Garden Plants Insecticide

O zahradu se nejlépe postará sama příroda. Přírodní prostředky zbaví rostliny škůdců i dodají živiny

Neradi používáte při péči o zahradu chemii? Bojovat proti mikroorganismům, škůdcům a patogenům se ale musí. Bez potřebné péče by se rostlinám na vaší zahrádce nedařilo. Jak to tedy udělat? Vyzkoušejte tyto přírodní metody.

Co dokáže kopřiva?

Kopřiva je velmi užitečná. Používá se nejen na přípravu čaje, ale můžete její sílu využít i na zahradě. Natrháme kopřivy a v poměru 1 kg drcené rostliny na 10 l vody necháme dva týdny kvasit. Každých pár dní promícháme. Poté zředíme vodou v poměru 1 : 10 a použijeme k zálivce rostlin. Dá se aplikovat jak na okrasné, tak i na užitkové. Funguje v boji proti škůdcům a zároveň rostliny i pohnojí.

Mohlo by vás zajímat:  Díky promyšlenému plánu zvládnete všechny podzimní úkoly na zahradě

Nálev z řebříčku proti mšicím

Napadly vám rostliny mšice, housenky nebo svilušky? Jakmile zaznamenáte jejich přítomnost, je vhodné ihned zasáhnout. Natrhejte půl kilogramu květů řebříčku, rozdrťte a zalijte pěti litry vody. Dále už neřeďte, jen nechte několik hodin odstát. Následně nastříkejte na napadené rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Aromatická skořice zabírá na houbová onemocnění

Do litru vody nasypte 3 lžíce skořice. Nechte přes noc odstát, přeceďte a další den můžete rostlinu postříkat. Skořice je ceněna nejen pro své antibakteriální a protiplísňové účinky, ale funguje i proti houbovým onemocněním rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí osvěžovače stojí pár korun a zápach z domova vyženou rychle a efektivně

Kávová sedlina

Kávová sedlina funguje jako vynikající hnojivo. Pokud ji budete přisypávat kolem rostlin a smísíte ji se zeminou, postupně se z ní budou uvolňovat minerály do vody. Můžete ji přidat i do vody při zalévání rostlin.

Jedlá soda proti škůdcům i plevelu

Další šetrnou možností, jak zabránit škůdcům zničit vaše rostliny, je jedlá soda. Co budete potřebovat na přírodní přípravek?

  • 2 litry teplé vody,
  • 1 lžičku jedlé sody,
  • olej.

Vše smícháte dohromady a postříkáte rostliny každé 2–3 dny. Díky oleji se jedlá soda na rostlině snadněji uchytí a škůdci budou mít smůlu. Jedlá soda zvládne ale více věcí, například zpomalit růst plevele. Můžete ji vyzkoušet i v případě, že máte na zahradě mravence – nasypte jim jedlou sodu do cestiček a uvidíte.

Zdroj: https://www.engledow.com/at-home/2018/03/eco-friendly-gardens-7-ways-can-help-protect-environment-self-sustaining-gardening-habits/
Přidat na Seznam.cz