Succulent Pot White Shiny Ceramic With Cement Background

Lépe než předražené čističky prospějí domácímu vzduchu krásné rostliny. Některé druhy obzvláště vynikají

Rostliny, které neslouží jen jako dekorace, ale také pomohou vyčistit ovzduší v domácnosti. I takové existují, dokonce jsou to květiny, které nejsou náročné na pěstování a vhodné budou například i do koupelny, kde vás zbaví nadbytečné vlhkosti. Jaké rostliny je vhodné si pořídit, protože jsou „funkční“?

O rostliny pečujte, především o listy

Pokojové rostliny nemusí plnit pouze dekorativní funkci. Existuje mnoho druhů, které vám pomohou k čistší domácnosti. Budete je ale muset také čistit, především jejich listy. Rostliny absorbující škodlivé látky z místnosti nebo vlhkost, která je přítomná hlavně v koupelně, musíte pravidelně otírat od prachu hadříkem nebo opatrně vysávat. Jedině tak budou mít dostatek energie pomáhat.

Mohlo by vás zajímat:  Současné trendy jdou ruku v ruce s přírodou a péče o květiny není výjimkou

Toxické látky nejvíce absorbují především kapradiny, které zároveň vzduch zvlhčují, a můžete si je tak bez obav postavit do ložnice. Zlepší vám kvalitu spánku a budete usínat rychleji. Už během pár dní pocítíte, že se vzduch stává lepším. Břečťan zase pomůže vyčistit vzduch v domácnosti od výparů z ulice. Motorová vozidla mohou v ovzduší zanechat škodlivé látky a při větrání se dostanou do bytu nebo domu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedovaté látky do sebe „vsákne“ mnoho druhů rostlin

Domů si můžete kromě těchto rostlin pořídit také dracénu, která dokáže pohlcovat výpary. Můžete ji umístit například do koupelny nebo kuchyně, uvidíte, že pomůže během vašeho vaření. Oblíbený je také fíkus, který se hodí do míst, kde nejčastěji používáte chemické prostředky. Látky, které obsahují, dokáže rychle absorbovat a po chvilce jejich „vůni“ neucítíte.

Mohlo by vás zajímat:  Kaktusy jsou na pěstování nenáročné, přesto své zvláštní požadavky mají

Břečťan můžete položit například na lakovaný nábytek, kde bude působit dekorativním dojmem a zároveň bude v takové výšce, že pročistí vzduch v celé místnosti. Kapradiny zas můžete nechat u televize, protože neutralizují záření, které vydává. Je toho ale mnohem více, co rostliny dokážou.

Zdroj: https://www.thespruce.com/ways-to-decorate-with-plants-4049334
Přidat na Seznam.cz