Drink Smoothie With Coffee Banana Vanilla

Netradiční spojení kávy a banánu nakopne tělo i mozek energií. Mlsejte bez výčitek

Koktejly patří mezi oblíbené nápoje asi každého a bez kávy si mnoho lidí ani nedokáže představit jediný den. Co takhle zkombinovat koktejl a kávu v jeden nápoj? Vytvoříte tak originální drink, který vám dodá energii na celý den. Pojďme se podívat na to, jak takovou pochoutku připravit, kdy základem bude káva a banán.

Prospěšné vlastnosti mají banány i samotná káva

Asi není potřeba zmiňovat, že banány patří mezi velmi populární ovoce, které si každý s chutí dá. Důvodem je často i to, že banánem velice snadno zaženeme hlad, pokud nemáme čas na přípravu složitější svačiny. Kromě toho má vysokou nutriční hodnotu, je zdrojem celé řady vitaminů a minerálů, jako je třeba draslík, a obsahuje celou řadu dalších prospěšných látek.

Mohlo by vás zajímat:  Zdravé a lahodné švestky jsou to pravé pro dokonalou pokožku. Vyhladí pleť a zklidní podráždění

Banány díky draslíku snižují krevní tlak, posilují imunitu a také pozitivně působí na centrální nervovou soustavu a paměť. Proč tedy tento přírodní zdroj energie a vitality nevyužít v tradičním nakopávači, kterým je pro mnohé káva?

Káva sama o sobě je významným antioxidantem, přičemž s kofeinem dokáže také stimulovat činnost mozku a snižovat psychickou a fyzickou únavu. Káva zlepšuje koncentraci a zrychluje metabolismus.

Zdroj obrázku: Freepik

Banánovo-kávový energetický nápoj

Samotná příprava nápoje není vůbec nic složitého. Vznikne drink, který bude vitamínovou bombou a dodá nám energii, kterou potřebujeme například k pracovním výkonům.

Mohlo by vás zajímat:  Hrušky rozpohybují střeva a nastartují trávení. V kombinaci s medem zachutnají každému

Jednoduše smíchejte kávu a banán dohromady v poměru, v jakém vám to vyhovuje. Takový nápoj také můžete obohatit horkým mlékem, díky čemuž vás i příjemně zahřeje. Můžete ho ale ještě vylepšit.

Medové potěšení

Máme tady příjemný tip pro každého, kdo si chce život opravdu osladit. Pokud máte rádi sladké, doporučujeme nápoj osladit medem, což přidá sametovou sladkou chuť, které jen tak někdo neodolá.

Zdroj: https://blog.freepeople.com/2016/04/healthy-headstart-banana-coffee-vegan-breakfast-smoothie/
Přidat na Seznam.cz