Wheat Flour Wooden Scoop Paper Bag Marble Table Bakery Concept

Bramborová mouka vás ve štychu nenechá. Po skvrnách a zápachu nezůstanou ani stopy

Bramborová mouka je nezbytnou součástí kuchyně. Mnoho pokrmů se bez ní neobejde. Tento prášek se může velmi dobře využít také v dalších oblastech naší domácnosti. Rychle pohlcuje pachy a pomáhá vypořádat se s mastnými skvrnami. Jak bramborovou mouku aplikovat? Jak ji použít originálním způsobem, který vám usnadní život?

Bramborová mouka při úklidu

Mastné skvrny jsou vždy velkým problémem v domácnosti. Nezáleží na tom, na jaké tkanině se usadily. Důkladně místo zasypte moukou a jemně vetřete do látky. Prášek mastnotu dokonale pohltí. Potom musíte látku vyprat v pračce jako obvykle. Použít ji můžete také na koberce. Nasypte ji na koberec a po pár minutách důkladně vysajte.

Mohlo by vás zajímat:  Využijte podzimní materiály k obohacení půdy jako přírodní hnojivo

Bramborová mouka v kosmetice

Smíchejte lžičku mouky s malým množstvím skořice. Tuto směs můžete nanést na vyčištěnou pokožku. Domácí prostředek je dokonalý pro citlivou pokožku se sklonem k zánětům a akné. Bramborová mouka dokáže opticky zvětšit a zahustit řasy. Než si nanesete řasenku, jednoduše ji lehce poprašte bramborovou moukou.

Zdroj obrázku: Freepik

Dokonalé řešení na kožní problémy

Osvědčenou metodou na opruzeniny u kojenců je právě bramborová mouka. Efektivně zbavíte dětskou pokožku zarudnutí a sníží se také bolestivost daného místa. Bramborovou mouku můžete také smíchat ve vaně s teplou vodou. Koupel zmírní svědění a pálení. Tuto metodu lze využít samozřejmě také u dospělých.

Mohlo by vás zajímat:  Potkani představují pro každý domov pohromu. Zbavit se jich lze několika metodami

Čištění bot pomocí bramborové mouky

Péče o obuv většinou vyžaduje speciální a poměrně drahé prostředky. Pokud vnitřek obuvi nepříjemně zapáchá, můžete použít právě bramborovou mouku. Prášek absorbuje nejen nepříjemný zápach, ale také vlhkost. Potom stačí jen boty důkladně vyklepat a vysát jejich vnitřní část, abyste se zbavili mouky. Pamatujte, že se z ní vytvoří hrudky. Nemusíte se toho proto obávat.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/cleaning-tricks-potatoes-23076733
Přidat na Seznam.cz