Cleaning Set Sponge Bottle Glove Brush Spray Table Gray

Jaro je ideální pro velký úklid nebo rekonstrukci. S dobrým plánem půjde vše hladce

Na jaře mnoho lidí plánuje velký úklid celého bytu nebo se snaží ho opravit do takové míry, aby se v něm cítili dobře. Opravy i velký úklid je potřeba dobře naplánovat. Nutné je také počítat s tím, že se ne všechno podaří podle představ. Jak se na takový úklid připravit? Přichystejte si všechno, co budete potřebovat, a na malování a úklid si vyhraďte více času. Pro jistotu.

Připravte si všechno dopředu, ať nejste překvapení

První zásada velkého úklidu je mít všechno připravené a po ruce. Není nic horšího, než když během malování místnosti zjistíte, že vám chybí důležitý komponent. Proto si vytvořte plán, kterého se budete držet, protože jedině tak si budete moci úklid a opravy „užít“ a nezabere vám to příliš mnoho času. Během jediného dne nemůžete stihnout rekonstrukci celé místnosti – jednejte uváženě.

Mohlo by vás zajímat:  Mokré čištění koberců je ideální pro majitele zvířecích společníků

Vždycky začínejte od míst, která se vám zdají nejšpinavější. Budete mít pak to nejhorší za sebou a lépe se vám bude pracovat na dalších činnostech. Rozvrhněte si správně síly, nepřeceňujte se. Zbavte se věcí, které už nikdy nebudete potřebovat, ty ostatní roztřiďte a zabalte. Jestli víte, že by něco někomu pomohlo, můžete věci také darovat potřebným.

Zdroj obrázku: Freepik

Velká rekonstrukce by měla být funkční, nejednejte pod tlakem

Jestli se chystáte na něco většího, dejte si pozor, abyste se pak doma cítili dobře. Pokud s něčím nesouhlasíte, dejte to najevo. Abyste zabránili tomu, že nebudete vědět, kde co máte, najděte si jeden styl a držte se jednoduchosti. Zkuste sladit všechny místnosti do jedné barvy a uvidíte, že to bude mnohem lepší.

Mohlo by vás zajímat:  Co je to žížalí čaj, čeho se dělá a jak přesně může prospět vaší zahradě

Dejte si pozor, abyste měli u sebe všechno, co budete potřebovat. Je totiž velmi jednoduché vyhodit nebo si zabalit něco, co jste dlouho nepoužili, ale zrovna teď se to bude hodit. Nikdy nevíte, kolik budete potřebovat například pytlů na odpadky nebo válečků a štětců. K ruce pak mějte také příbuzného nebo přítele, který vám se vším pomůže. Práce půjde rychleji a budete mít radost z dobře odvedené práce.

Zdroj: https://www.upack.com/articles/how-to-clean-your-apartment-like-a-pro
Přidat na Seznam.cz