Potraviny V Lednici

Okoralé potraviny či zvadlá zelenina nemusí končit v koši. Snadno je osvěží jednoduché triky

Věděli jste, že existují triky, díky kterým dokážete udržet potraviny čerstvé po mnohem delší dobu? Stačí je jen správně uchovávat. A co víc? Když už se stane, že vám zelenina oschne a chleba okorá, můžete použít tyto snadné způsoby pro jejich nápravu. Není nutné takové potraviny hned vyhodit, mnohem lepší je obnovit jejich čerstvost a zamezit tak plýtvání potravin. Co tedy s těmito potravinami můžete udělat?

Zdroj obrázku: Pixabay

Zvadlá a oschlá zelenina

Zelenina v takovémto stavu není vhodná jen jako pochoutka pro hlodavce. Velmi snadno můžete obnovit její čerstvost. Ať už se jedná o seschlou okurku, nebo zvadlý salát či scvrklé rajče, pomůže vám jeden a ten samý trik. Jediné, co musíte udělat, je najít dostatečně velkou nádobu, tuto zeleninu ponořit do vlažné vody a přidat trochu cukru (jednu čajovou lžičku na litr vody). Nechte půl hodiny ponořené, pak všechny kusy vyndejte a osušte. Uvidíte, že vaše zelenina bude hned vypadat lépe a chutněji.

Mohlo by vás zajímat:  Dešťové vody je škoda nevyužít. Přinášíme 5 skvělých tipů, jak ji zužitkovat

Oschlé a tvrdé pečivo

I to se může stát v každé domácnosti. Většina lidí pečivo v tomto stavu raději usuší a nahází do rybníku kačenám či rybám. Není to ale jediný způsob, jak tvrdé pečivo využít. Můžete obnovit jeho vůni, čerstvost i křupavost. Stačí, když pečivo vyskládáte na plech, potřete jej vodou a dáte do předehřáté trouby na 180 °C. Pečte 5 až 10 minut a pak už si jen můžete vychutnávat znovu čerstvé pečivo.

Zdroj obrázku: Pixabay

Oschlý sýr

Ať už vám oschnul jakýkoli sýr, i s tím si můžete hravě poradit. Jediné, co musíte udělat, je nalít do hlubokého talíře nebo misky plnotučné mléko a sýr do něho ponořit. Přikryjte potravinovou fólií a vložte na pár hodin do lednice. Když opravdu počkáte těchto pár hodin, můžete se již brzy těšit z dobrého sýru. V tomto případě se opravdu vyplatí počkat, přeci nebudete vyhazovat sýr, který je pouze oschlý.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/uk/body/diet-nutrition/a38816/keep-your-healthy-food-fresh-for-longer/
Přidat na Seznam.cz