Woman S Hand Gives Glass Purified Water Her Child Concept Purification Water

V horkých dnech je hydratace klíčová. Některé nápoje doplní tekutiny mnohem lépe než voda

V horkých dnech, jaké poslední týdny panují, je mimořádně důležité, abychom správně hydratovali tělo. Ukazuje se však, že existují i ​​účinnější produkty než voda. V dnešním článku vám povíme, čeho si dopřát v létě co nejvíc.

Důležitá hydratace

Přestože člověk sestává až ze 70 procent vody, nemá schopnost ji skladovat. Z toho důvodu je třeba ji neustále doplňovat. Už ztráta tekutin na úrovni 1–2 procent způsobuje pocit žízně, což je prvním příznakem dehydratace. Voda je mimořádně důležitá pro fungování celého těla. Reguluje tělesnou teplotu, odstraňuje toxiny, umožňuje vylučovat vedlejší produkty metabolismu, urychluje metabolismus a umožňuje transport, rozpouštění a vstřebávání základních živin.

Mohlo by vás zajímat:  Zapomenutá pohanka se znovu vrací na náš stůl. A je to jenom dobře

Kromě toho správná hydratace ovlivňuje kvalitu spánku a regeneraci, stav pokožky, a dokonce i práci kloubů. Všechny tyto příklady jasně ukazují, jak důležité je poskytnout tělu správné množství tekutin. Předpokládá se, že dospělá osoba by měla denně vypít asi 30 ml vody na každý kilogram tělesné hmotnosti. Světová zdravotnická organizace na druhé straně informuje, že ztráta vody v horkém počasí nastává velmi rychle, a aby se tomu zabránilo, měli bychom vypít alespoň 4 litry tekutin denně.

Mohlo by vás zajímat:  Hortiterapie uklidní pocuchané nervy a zrelaxuje celé tělo. Stále více lidí objevuje její účinky
Zdroj obrázku: Freepik

Produkty lepší než voda

Pro správnou hydrataci těla můžete pít nejen vodu. Naopak mnoho nápojů vykazuje mnohem lepší účinky. Mezi nejlepší patří například mléko, ideálně to s nízkým obsahem tuku. V jeho složení jsou elektrolyty, které zabraňují dehydrataci, jako je draslík a sodík, jakož i bílkoviny, laktóza a tuky, které umožňují udržet hydratační účinek těla déle. Přírodní pomerančový džus je bohatým zdrojem draslíku.

Kokosová voda je mimořádně bohatá na draslík, díky čemuž dokonale hydratuje tělo, obsahuje také hořčík, sodík, fosfor a vitamíny skupiny B. Voda s přídavkem citrónové šťávy nejen dokonale hydratuje tělo, ale také osvěžuje a dodává energii. Citronová šťáva má také chladicí vlastnosti, díky čemuž je ideální pro horké dny.

Zdroj: https://edition.cnn.com/2019/09/25/health/best-drinks-for-hydration-wellness/index.html
Přidat na Seznam.cz