Man39s Hand Turning Dehumidifier Entrance House Office Prevent Joint Pain

Nadměrnou vlhkost v domácnosti sníží absorbér, dostatečné větrání i éterické oleje

Vlhkost v bytě nebo domě je závažný problém, který může vést k rozvoji plísní nebo hub, a to bychom neměli brát na lehkou váhu. Plíseň a houby mají negativní vliv na naše tělo, a dokonce mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Proto bychom měli vlhkost ve svém domově udržovat na správné hladině.

Pohlcovač vlhkosti

Máme-li pocit, že náš domov je často vlhký, stojí za to koupit absorbér vlhkosti. Zařízení obsahuje vyměnitelnou náplň, která má absorbent. Při absorbování vlhkosti ze vzduchu se absorbent rozpustí. Vlhkost se nejprve hromadí v náplni, která podléhá určité kontaminaci. Asi po šesti dnech začne zkamenělý absorbent kondenzovat. Rychlost tohoto procesu závisí na stupni vlhkosti v konkrétní místnosti a na teplotě, která v ní převládá.

Mohlo by vás zajímat:  Rozmnožit rostliny lze snadno i bez stimulátorů, pomohou běžné léčivé prostředky

Čím je vyšší, tím kratší je zkapalňovací proces a absorbér rychleji zachycuje vlhkost. Jaké jsou účinky použití absorbéru vlhkosti? Může snížit vlhkost vzduchu až o 60 procent. Chcete-‍li se starat o své zdraví a zdraví domácnosti, stojí za to investovat do tohoto zařízení. Můžete také bojovat proti vlhkosti doma přirozeným způsobem, například rostlinami. Existuje skupina květin, které dokážou absorbovat vlhkost.

Zdroj obrázku: Freepik

Éterické oleje

Pokud na stěny zaútočila vlhkost, sáhněte po éterických olejích, které mají antibakteriální účinky a voní pěkně. Levandulové nebo hřebíčkové oleje budou fungovat skvěle. Můžeme také použít směs jedlé sody a peroxidu vodíku, která by se měla aplikovat na mokré stěny. Soda absorbuje plísně. Na přípravu směsi budete potřebovat tři polévkové lžíce jedlé sody a dvě polévkové lžíce peroxidu vodíku.

Mohlo by vás zajímat:  Čajové sáčky vrátí domovu lesk a zářivou čistotu. Tyto triky ocení každá hospodyňka

Složky by se měly důkladně promíchat. Můžeme také utírat mokré stěny s octem rozpuštěným ve vodě. Pokud pravidelně větráme místnosti, vzácně se objeví vlhkost a možná vůbec ne. Každý den otevírejte okna dokořán asi na 10 minut, abyste dosáhli požadovaného efektu. Pokud chcete, aby byl vzduch ve vašem bytě vhodný pro zdraví, dodržujte výše uvedená doporučení.

Zdroj: https://www.4feldco.com/articles/how-to-get-rid-of-moisture-problems-in-the-home/
Přidat na Seznam.cz