Flower Pots With Beautiful Blooming Geranium Along Balcony Railing

Nenáročné květiny vhodné na balkon, kde pokvetou celou sezónu

Balkon bez zeleně a kvetoucích rostlin vypadá pochmurně. Sednout se šálkem kávy na místo, které nezdobí barevná kvítka, nepřináší radost. Hrnkových rostlin, které se nabízí pro venkovní prostranství, je široká škála. Ale některé potřebují péči, na kterou nemá každý čas. Jaké druhy tedy vybrat, aby nebyly náročné na pěstování, ale vynikaly svou krásou po celou sezónu?

Vybírejte odolné rostliny

Jaké byliny vynikají barevnými květy, přitom nejsou náročné a zvládnou výkyvy teplot, vítr nebo déšť? Bezesporu měsíček lékařský, který vypadá velmi pěkně, k tomu se jedná o užitečnou léčivku, ze které se vyrábí domácí kosmetické prostředky. Zálivku potřebuje jen dvakrát týdně, přičemž nevyžaduje speciální substrát. Měsíčku se daří na slunci, což je případ i popínavých muškátů a různých druhů pelargonií. Vynikají záplavou drobných kvítků, ale je třeba je každý den zalévat, v letních parnech i dvakrát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny ze supermarketu se potřebují nejprve vzpamatovat: vytvořte jim doma ty nejlepší podmínky
Zdroj obrázku: Freepik

Sázka na fuchsie

Dalším druhem ideálním pro balkony a terasy je fuchsie. Jedná se o krásku dovezenou z pohoří Mexika a z Jižní Ameriky. Fuchsie jsou teplomilné keře či polokeře, taktéž liány, ověnčené zajímavě tvarovanými květy bílé, růžové, červené či nachové a fialové barvy. V tuzemsku se nabízí různé kultivary v nádobách, které se v letním období ponechávají venku a na podzim se přemisťují do obytných místností, aby nezmrzly. Vzhledem k množství listů a květů potřebují fuchsie dostatečnou zálivku, je možné jim pořídit samozavlažovací systém.

Mohlo by vás zajímat:  Lilie míru domů vnese čistotu a rovnováhu. Vyvarujte se ale častých chyb, kdy nekvete

Macešky s výhledem na západ

Květy všude kolem? Skvělým tipem jsou macešky, které se prodávají v různobarevném provedení, především v modrých, fialových nebo žíhaných odstínech. Jedná se o různé kultivary violek, povětšinou violky zahradní. Maceškám vyhovuje umístění na východním nebo západním balkonu, přece jen nepotřebují jako muškáty celodenní sluneční záření. Vyhovuje jim dostatek prostoru a pravidelná zálivka, pozor ale na navlhčení listů, které mohou uhnívat.

Zdroj: https://biggergarden.com/flowering-balcony-plants/
Přidat na Seznam.cz