Peeled Ripe Yellow Banana Banana Cutting Dessert Cooking Is Board

Hnojivo z banánových slupek prospěje domácím i zahradním rostlinám

Ekologické prostředky jsou v současnosti velmi populární a lidé za ně klidně utratí velké peníze. Nic takového ve skutečnosti dělat nemusíte. Nejlepší ekologické prostředky na úklid i hnojivo pro rostliny najdete ve své kuchyni. Banánové slupky jistě vyhazujete do koše nebo na kompost. Nejdřív si z nich připravte úžasné hnojivo a potom je klidně můžete vyhodit. Jak na to?

Příprava hnojiva je velmi jednoduchá

Před použitím banánových slupek na hnojení rostlin musíte udělat jednu důležitou věc. Nezáleží na tom, jakým způsobem budete hnojivo připravovat. Vždy je musíte velmi dobře umýt, abyste je zbavili všech nečistot a pesticidů. Extrakt ze slupek si potom můžete vytvořit velmi jednoduše.

Mohlo by vás zajímat:  Plísně se mohou objevit v jakékoli domácnosti. Pomůže větrání i speciální nátěr

Potřebujete jen banánové slupky nakrájené na menší kousky, vhodnou nádobu a teplou vodu. Slupky zalijte vodou a nechte 2 dny odstát na stinném místě. Během této doby slupky pustí do vody všechny minerály a vitamíny, které vaše rostliny potřebují. Před použitím nařeďte hnojivo s vodou v poměru 1 : 1 a můžete zalévat.

Zdroj obrázku: Freepik

Na jaké rostliny přírodní hnojivo používat?

Banánové slupky jsou bohaté na draslík, železo, hořčík, vápník a železo. Všechny tyto složky jsou velmi důležité pro zdraví našeho organismu, pokojových i zahradních rostlin. Právě proto z nich uděláte úžasné hnojivo, se kterým budou rostliny růst mnohem rychleji a potěší vás překrásnými a velkými květy. Při malé zálivce tím neublížíte prakticky žádné rostlině. Pro některé je toto hnojivo přímo zázrakem.

Mohlo by vás zajímat:  Jarní detox ocení i naše pleť. Lněná maska ji rozzáří a zbaví nepříjemného akné

Tento univerzální prostředek na hnojení nejvíce ocení rostliny, jako je dracéna, kapradiny, růže nebo orchideje. Venku ho můžete používat také na trvalky nebo kvetoucí keře. V každém případě rostlinám přinese hodně živin, díky kterým budou prospívat a růst rychlostí blesku. Vyzkoušejte toto banánové hnojivo a rozhodně nebudete litovat. Navíc za něj nezaplatíte ani korunu.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/banana-peels-as-fertilizer
Přidat na Seznam.cz