Instant Fresh Raw Yeast Sourdough Jar Natural Leavening Agents Baking Close Up

Hnojivo z droždí podpoří rostliny v růstu, tvorbě květů i plodů

Pekařské kvasnice jsou výtečným prostředkem při pečení. Těžko si bez droždí představit pečenou buchtu nebo domácí chleba. Kvasnice vynikají obsahem vitamínů, proto jsou součástí různých přípravků pro zdraví, ale mohou se používat rovněž na zahradě. Kvasnice jsou výtečnou alternativou k chemikáliím, které se používají jako hnojiva na záhonech. Vyrobené hnojivo je účinné, k tomu zcela ekologické. A co víc? Pomůže i vybíravým rostlinám, jako jsou orchideje.

Pro povzbuzení růstu

Pomůže vykynout těstu, ale poradí si rovněž se zelení. Kvasnicové hnojivo je řešením pro pokojovky i zahradní vegetaci. Naprosto úžasných výsledků se dosahuje u rajčat nebo okurek, které budou po aplikaci bujně růst a plodit. Toto speciální domácí hnojivo se může používat též na další druhy zeleniny či ovoce včetně keřů. Potěší okrasné rostliny, které ocení podzimní dávku kvasnic v mulči. Co překvapí, je jistě použití na gardénie a orchideje, které zahrnou pěstitele květy.

Mohlo by vás zajímat:  Balkon před holuby ochrání instalace sítě nebo domácí repelent ze dvou surovin
Zdroj obrázku: Freepik

Zdroj vitamínů a minerálů

Čím to je, že jsou kvasnice tolik účinné? Pomohou ve chvíli, kdy rostlina chřadne, listy opadávají a květů se nedostává. Jsou současně první pomocí při napadení škůdci. Kvasnicové hnojivo podporuje růst, posiluje kořenový systém rostlin a k tomu zlepšuje rozvoj květů a posiluje tvorbu plodů. Vyniká obsahem vitamínů skupiny B a minerálů. Výhodou jsou přírodní původ a snadná příprava.

Jak připravit hnojivo z kvasnic

Jediné, co na přípravu hnojiva potřebujete, jsou kvasnice. Stogramová dávka droždí se rozdrobí do deseti litrů teplé vody. Roztok se nechá v nádobě asi hodinu odstát, poté se naředí čistou vodou pokojové teploty a může se použít na zalévání. Kvasnice se mohou použít prošlé, nepřijdou tak vniveč. Kvasnicovou zálivkou se mohou zalévat rostliny během celé sezóny, použití je vhodné i na hrnkové exempláře.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz