Color Ribbon Border

Někteří zahradníci zdobí rostliny žlutou mašlí. Tahle netypická dekorace má překvapivě skvělé účinky

Každý zahradník ví, kolik peněz a energie stojí pěstování rostlin, ovoce i zeleniny. Největší katastrofou je, když o svou úrodu přijdeme kvůli domácím mazlíčkům, onemocněním nebo škůdcům. Mšice jsou postrachem, který se na zahradách vyskytuje velmi často a rozmnožuje se nehorázně rychle. Musíte proto znát nejen správnou léčbu, ale nejlepší je pochopitelně prevence. Na jeden zajímavý trik se dnes podíváme a potřebovat budete jen žlutou stuhu.

Proč jsou mšice nebezpečné?

Mšice se mohou objevit na pokojových rostlinách v květináčích, stejně jako na balkonech nebo zahradách. Bohužel je velmi těžké s nimi bojovat, ale existuje několik spolehlivých způsobů, které můžete použít. Kolonie mšic mohou mít až několik set jedinců, což je velmi nebezpečné. Budou mít totiž velký hlad, což pro vaše rostliny neznamená nic dobrého.

Mohlo by vás zajímat:  Skořice dodá vůni oblíbeným dezertům, zkušení zahradníci ale znají její další účinky

Na jakých rostlinách se mšice nejvíce objevují? Máme pro vás špatnou zprávu, protože mšice nejsou vybíravé. Pochutnají si na okrasných květinách, ovocných stromech i zelenině. Na zahradě se nejčastěji objevují na růžích, jasmínu, lichořeřišnici, petúniích, červeném rybízu, rajčatech i na okurkách. Podívejme se, jak se zbavit mšic podle domácích metod.

Zdroj obrázku: Freepik

Zahradní trik, který musíte znát!

Tato metoda funguje nejlépe jako prevence. Použijte ji tedy dřív, než se mšice objeví na vašich rostlinách. Na rostliny, které chcete před škůdci ochránit, pověste kousek žluté stuhy nebo jiného materiálu. Vždy se ale musí jednat o žlutou barvu! Proč? Jasná barva přiláká dospělé berušky, které jsou přirozenými nepřáteli těchto škůdců. Budete proti nim díky tomu bojovat zcela přírodním způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Ochranu před klíšťaty není radno podcenit. Domácí repelent je udrží v bezpečné vzdálenosti

Nalákat berušky do své zahrady je velmi důležité, protože se zbavíte nejen mšic, ale také mravenců. Larvy i dospělí jedinci nejrůznějších housenek se vám budou také vyhýbat, protože se jim nebude líbit v přítomnosti berušek. Jedná se o nejekologičtější způsob boje proti mšicím a dalším škůdcům, který můžete použít. Další velkou výhodou je, že vás tato metoda nebude stát ani korunu.

Zdroj: https://www.arbico-organics.com/category/pest-solver-guide-aphids
Přidat na Seznam.cz