Aloe Vera

Některé rostliny krásně vyzdobí domov, aniž by vyžadovaly velkou pozornost

Milujete květiny, ale většina z nich vám vždy uvadne? Máte na ně málo času a jednoduše vám přijde, že pro vás žádná rostlina nebude vhodná? Mýlíte se! Zřejmě jste doma měli pouze nesprávný druh. Existují také květiny, které nejsou náročné a vyžadují opravdu pouze minimum péče. Navíc jsou odolné i vůči škůdcům.

Hoja

Hoja vás jistě potěší svými krásnými květy. Podobají se hvězdám a okouzlí každý interiér. Jedná se o plazivou rostlinu, kterou můžete zavěsit s květináčem ke stropu. Jde o tropickou rostlinu, která má ráda na jaře i v létě teplotu kolem 25 °C. V zimě preferuje teplotu kolem 20 °C. Roste pomalu a daří se jí v polostinných místech nebo světlé místnosti. Pozor pouze na přímé slunce. Stačí jí poskytnout pravidelnou zálivku nebo pokropení.

Mohlo by vás zajímat:  Některé pokojové rostliny nesnesou příliš velké teplo. Rozpálené radiátory je mohou i zabít
Zdroj obrázku: Freepik

Sloní noha

Tato rostlina je zajímavá především svým silným kmenem ve spodní části. Má krásné visící zelené listy a vypadá úchvatně ve větších volně stojících květináčích. Vyzdobí moderní, ale i tradiční interiér. V létě ji klidně můžete vystrčit na slunce a přes zimu do stínu. Snáší sucho i chlad. Zálivku potřebuje jen mírnou. Rostlina nemá ráda mokrý substrát, proto do květináče nezapomeňte umístit drenážní vrstvu.

Zamiokulkas

Krásná a jasně zelená rostlina, která má zakulacené dužnaté listy. Můžete se u této rostliny dočkat i krásných květů, a to až dvakrát do roka. Květy mohou být bílé, žluté, oranžové nebo červené. Rostlina se doporučuje lidem, kteří mají méně času a nestíhají se květinám věnovat. Má ráda slunná a teplá místa s minimem zálivky.

Mohlo by vás zajímat:  Také doma jsme zahlceni škodlivinami. O čistší vzduch se postarají tyto rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Aloe vera

Zajímavá rostlina z rodu sukulentů, kterou využijete nejen pro parádu, ale i v kuchyni a kosmetice. Skvěle čistí vzduch od jedovatých plynů, jako je formaldehyd či oxid uhličitý. Pokud se spálíte od slunce, vymačkejte z listů gel a natřete si postižené místo. To stejné platí i u akné nebo atopického ekzému. Gel z listů lze také použít při střevních zánětech.

Zdroj: https://www.theplancollection.com/house-plan-related-articles/the-best-houseplants-for-busy-people
Přidat na Seznam.cz