Mosquito 19487 1920

Krásné pro člověka, nesnesitelné pro komáry. Tyto rostliny otravný hmyz zaručeně odpudí

Teplé měsíce jsou spojeny s častými návštěvami komárů, které ale nejsou žádané. Můžete proti nim bojovat pomocí několika rostlin, kterých se komáři bojí a nebudou létat v jejich blízkosti. Komáři milují lidskou krev a jsme pro ně snadnou oběti. Chránit se můžete snadno, stačí jen rostliny vysadit kolem balkonu nebo parapetu. 

V Polsku žije až 50 druhů komárů

U komárů je zvláštností, že jen samičky sají krev krev, samci si vystačí s rostlinnými šťávami. Některé druhy komárů můžou ke kůži proniknout i skrze oblečení, dokonce i přes silnější džíny. Komáří jsou aktivní před soumrakem a jejich aktivita trvá několik hodin. Přes noc odpočívají a znovu se na lov vydávají kolem páté ráno.

Mohlo by vás zajímat:  Žloutnutí listů orchidejí je důležitým signálem. Na vině může být špatná teplota i nedostatek vody
Zdroj obrázku: Pixabay

Když je mokro nebo zataženo, můžete vidět, že jsou aktivní klidně po celý den. Tento hmyz ale nemá rád horké slunce a suchý vzduch. Po komářím kousnutí vás bude postižené místo svědit, ale záleží na vaší citlivosti. Objevila se dokonce otázka, jestli komáři nemohou přenášet koronavirus. To ale bylo vyvráceno. 

Proti komárům pomůže levandule

Levandule je velmi účinný repelent proti komárům. Její vůni cítí už z dálky a vyhýbají se místům, kde roste. Není náročná na péči a dobře snáší sucho, takže její pěstování zvládne i začátečník. Rostlina kvete celé léto, takže vás ochrání dlouhou dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny v ložnici se postarají o klidný spánek, tohle jsou ty nejlepší druhy
Zdroj obrázku: Pixabay

Další rostlina vypadá skvěle v závěsných květináčích. Molice s dlouhými listy často zdobí balkony a možná ani nevíte, jaké má vlastnosti. Pokud je na slunci, trpce voní, a to komáry spolehlivě odpuzuje. Molice má ráda stín a nesnáší přelití. 

Pelargonie je královna balkonů i teras. Krásné květy muškátu nejsou jedinou výhodou – vytvoří dokonalý úkryt, pokud vás komáři obtěžují. Vyberte si odrůdy s vůní citronu nebo pomeranče – éterické oleje, které rostlina vylučuje, odpuzují komáry. Muškáty vyžadují pravidelné a hojné zalévání, zejména v horkých dnech. Odmění se ale krásnými květy.

Přidat na Seznam.cz