Petrzel1

Poznejte i vy jedinečné účinky petrželkového oleje na pokožku i celkové zdraví

Olej z petrželky se v kosmetickém průmyslu používá již mnoho let, i když u nás ještě není tolik známý. Funguje ale skvěle jako přípravek proti striím, celulitidě i zlomeným kapilárám. Jak ale tento olej používat, abyste dosáhli skvělých výsledků?

Olej má výjimečné vlastnosti, které stojí za to vyzkoušet

Olej můžete vyzkoušet také v kuchyni, ale mnohem oblíbenější je právě v kosmetice, kde se jeho vlastnosti ještě znásobují. Tento olej je plný vitaminu B, C, K a také železa. Semena petrželky jsou zase bohatá na mastné kyseliny nebo éterické oleje. Jestli chcete využít jeho vlastnosti naplno, kupte ho jako za studena lisovaný a nerafinovaný olej. Jedině tak budete mít jistotu, že jste koupili kvalitní produkt a jeho účinné látky zůstaly uvnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Tinktura z bobkového listu nesmí chybět v žádné lékárničce. Uleví při bolestech i nachlazení
Zdroj obrázku: Freepik

Olej podpoří léčbu mnoha druhů onemocnění, jako je horečka, otoky nebo zácpa. Pomáhá tělo detoxikovat a má baktericidní účinek. Jeho použití je známé hlavně v kosmetice. Pokud si pořídíte olej, můžete masírovat, a tím zvlhčovat pokožku. Uklidní záněty kůže, bojuje proti nevzhledné celulitidě a posiluje kapiláry.

U petrželkového oleje se nemusíte bát vedlejších účinků

Existují určité skupiny lidí, kteří petrželový olej používat nemohou. Zdravé osoby se nemusí bát žádných vedlejších účinků, ale pozor by si měli dát ti, kteří mají nemocná játra nebo ledviny. Nesmí se používat také během těhotenství a kojení. Pomoci může při zánětech močových cest a měchýře a podporuje tvorbu červených krvinek.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní pomocníci, bez kterých se neobejdeme
Zdroj obrázku: Freepik

Při pravidelném používání vás potěší pevnější nehty, pokožka i vlasy. Použít ho můžete také na zlepšení chuti k jídlu a zrychlení metabolismu. Užívat ho samozřejmě lze vnitřně také samotný nebo jako doplněk jiného pokrmu. Hodí se do salátů nebo masových jídel. Olej by se měl zapít vodou nebo čajem, dávkujte vždy před jídlem 1–2krát denně. Pokud petrželkový olej neznáte, doporučujeme ho vyzkoušet, ať v kuchyni, nebo kosmetice.

Zdroj: https://www.organicfacts.net/parsley-essential-oil.html
Přidat na Seznam.cz