Scene With Mole In The Garden

Největší nepřítel trávníků nesnese určité vůně a hluk. Na krtka ale platí i jiné metody

Na zahradě není nic krásnějšího než zelený, plochý a udržovaný trávník a na něm krásné rostliny. Navzdory veškerému úsilí se ale může stát, že vám někdo vaši snahu pokazí a trávník nevypadá jako z katalogu. Pokud je hlavním viníkem krtek, je nutné podniknout kroky k jeho odstranění.

Jaké metody použít a jaké vůně nemá rád?

Krtek je malý savec, má hustou srst a váží asi 100 gramů. Není škůdcem, i když si to mnozí myslí, protože nehlodá kořeny rostlin. Jeho tunely, které vytváří, jsou nevzhledné, a pokud kope pod kořeny rostliny, může vám zkazit celou úrodu. Jestliže chcete mít dokonale rovný trávník a krásnou zahradu, musíte se krtka zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Ubraňte se náletům komárů přírodní cestou pomocí bylinek či obyčejné zeleniny
Zdroj obrázku: Freepik

Při plánování musíte podniknout kroky, abyste mu zabránili vstupu do zahrady. Krtci kopou své chodby do hloubky až 50 cm, při stavbě plotu je tedy nutné vložit pletivo tak hluboko, aby se krtek do zahrady nedostal. Pokud uvažujete o oplocení, můžete před zasetím trávy v hloubce 20 cm rozložit síť s jemnými oky, poté zasypte zeminou a posypte semeny trávy.

Krtci jsou slepí, ale mají velmi citlivý čich

Můžete mezi rostliny na záhony zasít nějaké bylinky a květiny, jako je česnek, bazalka, měsíček nebo quinoa. Pokud už krtek na vaší zahradě je, vyzkoušejte některé metody pro vyhnání tohoto savce. Můžete do krtinců nasypat plesnivý odpad nebo sušené citronové slupky. Rozložte je brzy ráno, kdy jsou krtci nejaktivnější. Jedná se o krátkodobou metodu, časem si na nepříjemný zápach zvyknou.

Mohlo by vás zajímat:  Roztomilá kuna dokáže napáchat velké škody nejen doma. Vyžene ji hluk nebo zvířecí chlupy
Zdroj obrázku: Freepik

Použít lze také vibrace, vložte kovové tyče do jejich chodeb a na jejich konec dejte prázdné plechovky. Zvuk, který vydávají při větru, krtky odradí a navíc vibrace se dostanou hluboko do půdy. Můžete umístit do země také několik skleněných lahví. Někdo do krtinců sype listy bezinky, krtci nemají rádi ani vůni sledě, petroleje nebo benzínu. V obchodech zakoupíte různé druhy směsí, díky kterým se krtka zbavíte.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-remove-moles
Přidat na Seznam.cz