Dirty Pool 31513513[1]

Majitelé zahradních bazénů mají osvědčené triky, jak zvládnout letošní sezonu bez zelenání vody

V horkých letních dnech nás to táhne na koupaliště, k rybníku, nebo k vlastnímu zahradnímu bazénu. Není však nic horšího než překvapení, které na nás může číhat po odkrytí plachty. Tím je nepříjemně a nezdravě zelená voda, která k osvěžení rozhodně neláká. Boj o čistotu vody přitom není tak složitý a náročný, jak se na první pohled zdá. Tipy a rady majitelů bazénů pomohou každému, kdo chce být na letošní koupací sezonu dokonale připraven.

Problémem jsou řasy

Důvod, proč voda zelená, je celkem prostý. Vliv na to má především horké počasí a s tím spojený výskyt řas. Tyto nevítané mikroorganismy jsou díky slunečním paprskům živeny a mají dokonalé prostředí pro růst. Běžným způsobem se těchto řas zbavíte přidáním chemikálie, jako je chlor, ale pokud zvýšíte množství až při zelenání vody, nemusí to mít účinek, který byste očekávali. Chcete-li zabránit zelené vodě, doporučujeme bazén po použití přikrývat plachtou a zvýšit množství chemie. Jestliže jste nestihli zezelenání vody zabránit, postupujte podle níže připravených kroků, které tuto skutečnost napraví.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstujte si vlastní zdravé klíčky, je to opravdu lehké a vaše tělo vám poděkuje
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak se zbavit zelené vody

Zelená voda nemusí vždy znamenat vypuštění bazénu a opětovného napuštění čistou vodou. Nyní bude potřeba zbavit se řas, které se množí ve vodě. Připravili jsme pro vás přesný postup, který zabere i na tu nejzelenější vodu. Budete potřebovat:

  • Testery pH do bazénu
  • Chlor Šok
  • Anti řasa

Nejdříve zkontrolujte pH a TA v bazénu, pomocí kvalitního testeru. Tyto hodnoty jsou velmi důležité a měly by dosahovat 100 a 150 ppm a pH 7,0 a 7,4. Nyní je načase zelenou vodu takzvaně šokovat. Podle velikosti vašeho bazénu nalijte požadované množství šokového chloru uvedeného na etiketě. Nyní řádně vodu promíchejte. Posledním krokem bude přidání anti řasy. Je to tekutá látka, která ničí řasy a zabraňuje opakovaného výskytu. Tímto jediným způsobem lze bazénovou vodu znovu vyčistit. Bohužel žádné jiné způsoby, kde by nebylo potřeba tolika chemie, nejsou účinné.

Zdroj: https://bioguard.com.au/solutions/fix-green-pool/
Přidat na Seznam.cz