Herbal Chinese Teacup With Dried Tea Herb Concrete Backdrop

Snadné domácí hnojivo pro zdravé a silné rostliny na zahradě

Čajová sedlina – to je většinou část čaje, kterou vyhazujeme. Přitom ji můžeme použít v mnoha případech, například na zahradě. Bude sloužit nejen jako hnojivo, ale také s její pomocí můžeme odstrašit nezvané návštěvníky, kteří by mohli uškodit našim rostlinám. Cenné vlastnosti čajové sedliny je škoda nevyužít.

Fungují všechny čaje stejně?

Čajové sedlina, stejně jako kávová, se může použít jako hnojivo. Vyplatí se mít sedlinu v zásobě, protože rostlinám dodá spoustu živin a látek, které potřebují k růstu. Opětovné použití sedliny se vyplatí také v případě, že chcete mít domácnost co nejvíce bez odpadů. Čajem navíc omezíte používání chemických přípravků. V čaji je totiž spousta látek, které pomohou nejen lidskému tělu, ale také květinám.

Mohlo by vás zajímat:  Krtek na zahradě není vítaným hostem, jednoduché metody ho vystrnadí pryč

Její vlastnosti jsou neuvěřitelné. Hodí se pro rostliny, které jsou oslabené a nemocné. Můžete je tím také ochránit před škůdci a dalšími infekcemi, které je ohrožují. Jaký druh čaje ale bude nejlépe fungovat? Používat byste neměli sedlinu z ovocných čajů. Vybrat správný druh není jednoduché. Nejvyšší koncentraci živin najdeme v bílém a zeleném čaji. Patří mezi produkty, které jsou nejméně zasažené průmyslovou výrobou.

Zdroj obrázku: Freepik

Na jaké rostliny se bude sedlina hodit?

Vybírat ale můžete také mezi černými čaji. Ty se hodí nejen na rostliny, ale také na barvení tmavého nebo černého oblečení. Umělé čaje nejsou vhodné vůbec. Cukr může způsobit oslabení rostlin. A na jaké rostliny se čajová sedlina hodí? Využít ji můžete na hortenzie, růže nebo rododendrony. Čajové hnojivo je přírodní a díky tomu budou rostliny nejen vyživené, ale také z nich budete mít potěšení mnohem déle.

Mohlo by vás zajímat:  Plevel mezi dlažebními kostkami na zahradě zlikviduje postřik s octem

Víte, jak sedlinu na zahradě používat? Můžete vyhodit zbytky čaje do kompostéru. Kousek sedliny ale můžete přidat rovnou do půdy. Tekuté čajové hnojivo je pak vhodné nejen na zalévání zahradních rostlin, ale vhodné bude také pro pokojové květiny. Nezapomínejte, že rostliny je vhodné zalévat ráno nebo večer.

Zdroj: https://whyfarmit.com/tea-for-plants/
Přidat na Seznam.cz