Detail Green Leaves Sunny Day

Kapradiny jsou skvělou volbou pro koupelnu i stinný kout. Ke spokojenosti jim stačí málo

Líbí se vám kapradiny a rádi byste si nějakou také vypěstovali? Není to tak obtížné, jak by se mohlo zdát. Co rostlina potřebuje, aby se jí ve vaší domácnosti dařilo? Dříve, než si rostlinu pořídíte, je potřeba vymyslet místo, kde ji budete pěstovat. A při nákupu si pokud možno vybrat zdravé sazeničky, což je základ úspěchu každého pěstování.

Jak vybrat místo pro kapradinu?

Rozhodně nedávejte rostlinu na místo, kde je suchý vzduch. Potřebuje mírnou vlhkost, je vhodné napodobit co nejvíc její přirozené podmínky. Obzvláště v topné sezóně se jí nebude dařit v přetopeném obýváku. Je důležité myslet i na světelné podmínky. Kapradiny nesnesou stálé světlo. I z toho důvodu se většinou nehodí do nejobývanější místnosti. Vyhovuje jim příšeří, výborně se jim bude dařit v koupelně nebo u malého okýnka na parapetu, kde budou mít světla akorát. Pokud rostlinu umístíte do koupelny, bude mít navíc ideální vlhkost, nebude osychat.

Mohlo by vás zajímat:  Jsou známé ale lidé netuší, že se těmto rostlinám daří víc ve stínu než na slunci
Zdroj obrázku: Freepik

Jak často zalévat kapradí?

Většině druhů, které se pěstují v bytě, stačí mírná zálivka dvakrát za týden. Kapradinu nesmíte přelévat, ale je potřeba kontrolovat vlhkost zeminy. Nemá ráda nadměrnou vlhkost, ale ani sucho. Hlídejte zeminu, pokud není suchá, rostlinku nezalévejte. Máte zájem, aby optimálně rostla a byla stále krásná? Pak zajistěte přiměřenou vlhkost v místnosti, kde ji pěstujete. I z toho důvodu je pro ni vhodná koupelna. Pokud máte sušší byt, můžete pořídit zvlhčovač vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Minirůže jsou krásným doplňkem interiéru i slunných skalek

Jak o kapradí ještě pečovat?

Nejde o náročnou rostlinu, přesto správnou péčí nic nezkazíte. Ve vegetačním období je důležité rostlinu průběžně hnojit. Existují i speciální hnojiva pro kapradiny, případně stačí hnojivo pro pokojové rostliny. Pokud potřebujete zvýšit vlhkost, můžete jí občas postříkat listy, pokud bude suchá. Důležité je si hlídat, aby nebyla vystavena průvanu, a nepěstovat ji blízko topení.

Zdroj: https://www.thespruce.com/tips-for-growing-fern-plants-1402823
Přidat na Seznam.cz