Geranium Flowers Planter Patio Old House With Rustic Decor

Nejoblíbenější rostliny našich balkonů nejsou pouhé okrasné květiny. Pelargonie zaženou nejeden zdravotní problém

Pelargonie je rostlina, která dokáže snížit zánět, zlepší funkci ledvin a také zmírňuje bolest. Muškáty jsou velmi oblíbené rostliny, které najdete skoro na každém balkoně, protože mají spoustu barevných květů. Navíc jsou velmi snadné na pěstování, a proto se hodí i pro začátečníky. Mají spoustu vlastností, které využijete pro své zdraví.

Muškáty se používají v lidovém léčitelství

Jedním z použití muškátů je na zmírnění zánětů v těle. Pokud vás tedy trápí bolesti svalů, kloubů nebo máte jiné problémy, pomůže právě pelargonie. Čaj z muškátů může ulevit také vašemu kardiovaskulárnímu systému, proto je vhodné ho pít. Snížíte tak riziko, že se zánět znovu objeví.

Mohlo by vás zajímat:  Do lesa už nemusíte jenom jezdit. Vypěstujte si svůj vlastní ve sklenici

Muškát může být skvělým lékem proti bolesti hlavy, ale účinkovat bude také na jiné zdravotní neduhy. Vyplatí se ho mít doma, pokud často trpíte na migrény. I tady se bude hodit čaj z muškátů. Muškát dokáže uvolnit endorfiny, které zmírňují bolest velmi rychle. Díky muškátům můžete mít zdravější ledviny, které budou správně fungovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pelargonie má antiseptické vlastnosti

Muškát může regulovat močení, pomůže detoxikaci těla, odstraní z něj přebytečné soli a další látky, které pro něj nejsou vhodné. Díky tomu snížíte riziko zánětu ledvin a vyloučíte toxiny z těla. Muškát se hodí také na posílení imunitního systému. Pelargonie mají protiplísňové a antibakteriální vlastnosti, které můžete využít ve svůj prospěch.

Mohlo by vás zajímat:  Topení dřevem je výhodné a snadné na údržbu

Hrnek čaje s pelargonií dokáže pomoci při nachlazení, ale podpoří také činnost celého imunitního systému. Budete mít díky němu lepší trávení, zmizí křeče, nadýmání nebo žaludeční nevolnosti. Muškáty jsou rostliny, které slouží nejen na okrasu, ale pomohou nám k tomu, abychom se cítili lépe. Stačí jeden hrnek čaje a rychle se vám uleví, nic už vám nebude bránit dělat to, co máte rádi nebo co potřebujete zvládnout.

Zdroj: https://animals.sandiegozoo.org/plants/geranium-pelargonium
Přidat na Seznam.cz